İnverter kaynak makinesi ile TIG mümkün mü?

Benim aldığım duyumlarda bu şekildeydi o yüzden bu yöntem benim işimi görmeyecek teşekkür ederim.

Inverter kaynak makinasini cold welding makinasina donusturme calismalarim devam ediyor.

Bugunlerde argon gaz tupu almam gerekecek. Fakat daha once hic TIG kaynagi ile ugrasmadim. Iki gunde bitecek ya da bir kac yil kullanmadigm icin atil kalacak boyutta tup almak istemiyorum. Normalde surekli kaynak yapacak islerim olmuyor. Ayda yilda bir.

10 lt tup almayi dusunuyorum ote yandan 2 lt yeterli olur mu diye de dusunuyorum.
Tup hacmi konusunda oneride bulunurmusunuz?

Bulent üstadım,

Tüp hacmi için bir öneride bulunamayacağım.

10 lt argon gazı 60tl 50 litrelik argon gazı 170 TL gibi fiyata satılıyor.

Ama en büyük sorun tüp depozito bedeli pahalı. Tüpler 700 TL gibi fiyatlara satılıyor.

Birde bu tüpler için regulator almanız gerekiyor.

Deneme için argon değilde piyasada balon şişirme için 200 - 300 TL ye helyum gazı satılıyor. 2 - 3 litrelik tuplerde. Bunlardan kullanılsa tester için mantıklı mı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Demek bu yuzden bana gelen fiyat 700+45TL imis.
Gaz ucuz ise depozitoyu da geri alabiliyorsak litreye fazla takilmayayim o zaman.

Gazı alacağınız firma ile konuşup depozito bırakıp tüpü iade ettiğinizde depozitonuzu geri alabilirsiniz.

Ben birkaç kez bu şekilde azot gazı almıştım. Tüp bedelini depozito alıyorlar. Iadesinde geri veriyorlar.

Ama her firma yaparmi sorup öğrenmek lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri