İnventer

İnvenetere 100.000v aktarsam ac ye çevirebilir miyim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Üstad 100.000V ac diyelim peki ac de yükler yok diye biliyorum o zaman devreyi neden çalıştırdığımda bir DC devresi gibi neden elektrik çarpıyor
dc akım hangi şartlarda çarpar bilmiyorum. ama ac çok güzel çarpar biliyorum (çarpıldım) yüksek akım trafoları (şok aleti örnektir) ac çıkış verir ama amperi çok düşüktür. çarpması mı oldukça acı verici (bir tane yapmıştım ilk önce kendi üzerimde denedim) dc yani doğru akımda frekans yok akım sadece + dan eksiye doğru gider. ac ise standartta 50 Hz dir yani gidip gelir kesik kesiktir. biraz da sen araştır. ama çarpılmanı tavsiye etmem sağlık açısından çok tehlikeli. ben 220 ve 380 volta da çarpıldım ama şanslıydım. şok aletim ise 3 kw idi.

dc akım hangi şartlarda çarpar bilmiyorum. ama ac çok güzel çarpar biliyorum (çarpıldım) yüksek akım trafoları (şok aleti örnektir) ac çıkış verir ama amperi çok düşüktür. çarpması mı oldukça acı verici (bir tane yapmıştım ilk önce kendi üzerimde denedim) dc yani doğru akımda frekans yok akım sadece + dan eksiye doğru gider. ac ise standartta 50 Hz dir yani gidip gelir kesik kesiktir. biraz da sen araştır. ama çarpılmanı tavsiye etmem sağlık açısından çok tehlikeli. ben 220 ve 380 volta da çarpıldım ama şanslıydım. şok aletim ise 3 kw idi.
Yanıt için teşekkürler az daha kendimi 1000 kW ac devresiyle çarpıcaktım yük yok çarpmaz diye...

İnvenetere 100.000v aktarsam ac ye çevirebilir miyim?

100 000 volt çok tehlikeli bir voltaj. Bu voltaji nereden uretiyorsunuz?

Bu voltaj yaklaşık 10 - 15 cm aralıktan atlayabilir. Sizi ciddi çarpar ölüme sebebiyet verebilir.

Inveneter dediğiniz nedir bilmiyorum ama inverter demek istiyorsanız bu voltajlarda çalışan bir inverter modeli duymadım görmedim.

Size tavsiyem kavramları ogrenmeniz.

Voltaj nedir akim nedir direnc nedir kilowatt nedir gibi bilgileri öğrenmeniz iyi olur.

100 000 volt çok tehlikeli bir voltaj. Bu voltaji nereden uretiyorsunuz?

Bu voltaj yaklaşık 10 - 15 cm aralıktan atlayabilir. Sizi ciddi çarpar ölüme sebebiyet verebilir.

Inveneter dediğiniz nedir bilmiyorum ama inverter demek istiyorsanız bu voltajlarda çalışan bir inverter modeli duymadım görmedim.

Size tavsiyem kavramları ogrenmeniz.

Voltaj nedir akim nedir direnc nedir kilowatt nedir gibi bilgileri öğrenmeniz iyi olur.
Hepsini biliyorum yanlış yazmışım inverteri 1000kw bir düzenekten elde ettim kendimce bir voltaj regülatörü oluşturdum kısacası. Peki inverter modeli oluştursam kaç ohm luk direnç gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri