İki forklift in birbirine yaklaşma alarmi

etilicnc

Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben bir forklift operatoruyum ve çalıştığım firmada genelde yukumuz görüntüyü kapattigindan sahada ezbere gidiyoruz. Bazen kazalara sebep oluyor bu durum. Bu problem için 4 adet forklift in birbirine 15 20 MT yaklaştığında ikaz verecek ve kararlı çalışacak bir sisteme ihtiyaç vardır bunu yapabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum

Öne ve arkaya park sensörü taksanız olmazmı?

Sıra aralarından çıkışlar kamera yetersiz kalıyor. Daha çok büyük ve çok kavşak dönüş geçiş vs var ve ayrıca kamera yük dikkatimizi dağıtıyor. Seramik paleti olduğundan gozumuZu ayiraniyoruz

Öne ve arkaya park sensörü taksanız olmazmı?
Park sensör olmaz sıra sralarinda çalışırken öter sürekli ciddiyeti kalnaz. Bu sadece iki forklift birbirine 15 20 MT yaklaştığında ikaz verecek bir sistem olmak zorunda bu anti lost devreleri gibi

Yani aslında bize antilost alarm tersi çalışan bir sistem lazım endüstriyel sağlam kararlı calisan

Kaç adet forklift bi yerde çalışıyor

Bahsettiğin sistem daha piyasada değil ciddi çalışmalar yapıyor otomotiv üreticileri, araçlar kazaları azaltmak adına birbiriyle haberleşiyor.

Mesafe sensörü kullan önüne ve yanlara koy robotlara bile koyuyorlar çarpmadan yol alıyor, robotsu süpürgeler evin haritasını çıkarıp evi temizliyor.

Bahsettiğin sistem daha piyasada değil ciddi çalışmalar yapıyor otomotiv üreticileri, araçlar kazaları azaltmak adına birbiriyle haberleşiyor.

Mesafe sensörü kullan önüne ve yanlara koy robotlara bile koyuyorlar çarpmadan yol alıyor, robotsu süpürgeler evin haritasını çıkarıp evi temizliyor.
o süpürge csi:cyber da gözüktü cinayet tanığı oldu...

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri