İŞ Bulamıyorum Psikolojim Bozuldu Ailesel Sıkıntılarım da ikiye katlıyor intihar düşünmüyor değilim ..Ne yapacağım ben?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok dua almışsın mutlaka şimdi iş bulursun
Bana göre bu yazının yazılış amacı dua almak için kaleme alınmış bir yazı değil.
Bu bir yardım çığlığı . Uçurumun kenarındaki bir ağacın dalındayım beni kurtarın diye uçurumun kenarındaki kişilere sesleniyor.
Onlar durmuş ona dua ediyorlar.
Biri elini uzatıp ona yardım etse kurtulacak.
Ama yok olur mu hiç dua ederek o şahsı kurtarmaya yönelik bir durum ortaya çıkmış.

ALLAH kısmet etmedikten sonra , hayır ve şer bizlerle !!!

dediğimiz gibi yardım ALLAH emretmiş , yardım yapınız .
bir intihar sözü geçiyor ( şükretmek )
din ile yardım bağlantılı .

ALLAH göstermesin bir hastalık var elden hiç bir şey gelmiyor ilk daha hastalık olmadan ALLAH'a sığınacaksın Bu cepte mi ?

Örneğin benim işletmem yok , işçi olarak nasıl alayım .

haklısınız yardım eli uzatmak , siz ne düşünüyorsunuz nasıl bir çözüm .
sizin işletmeniz varsa , meslek uyğunsa işçi olarak alabilirsiniz .
diğer çözüm yolunuz ne olabilir . ( dua ederek olmaz diyorsunuz benim elimden bu geliyor )
ne yapabilir anca para toplayabiliriz .
veya bir yere üye olup sıranızı gene beklersiniz dayın amcan varsa iş kolaylaşır .

gerisi politikaya girer fazla konuşmak istemiyorum .

sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
En güzel olanın selamı ve bereketi üzerimizden eksik olmasın. Arapça biliyor olman aslında büyük avantaj. İlerleyen yıllarda anlayacaksın bunu. Tavsiyeler bitmez fakat benim gördüğüm önemli bir hatayı tekrarlıyorsun. Yaptığın iş Başvurılarında çaresiz izlenimi bırakıyorsun sanırım. yetenekli olupta çaresiz insanları en ucuza kapmaya çalışan birçok yönetici var. Senin çaresiz olduğunu anlayınca sürünmeni beklerler. Hayatını devam ettirmen için önünde engel yok. Bayan olarak mesleği icra edemeyecek değilsin. Hatta teknik konulara hakim arızaları filtrelemesi gereken sekretere ihtiyaç duyan teknik servisler var. Görüşmelerinde kendi kriterlerini belirt, onların aradığı kriter seni ilgilendirmesin. Bunlar sana vakit kaybettirir. Hedefini şaşırtır. Senin kriterlerin bunlar ihtiyaç yoksa herkes yoluna.

Hiçkimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez

(Secde - 17)

Ya merak ettim mesleğin ne bayan mısın hangi branşta iş arıyorsun

Kız olduğunu Anladım meslek ne

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu dışı mesajlar silinip konu kapatılmıştır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…