üç yollu vana ne işe yarar

x1453x

Üye
üç yollu vana ne işe yarar ve sorunlu oldugunda ne gibi sıkıntılar çıkarabilir

kombi için mi , bulaşık makinası için mi , klima için mi ? hepsinde de suyun veya gazın yön değiştirmesi için kullanılıyor

3 yollu vana adı üstünde 3 ucu bulunan vanadır fakat konumu 2 tanedir. Bir ucunden sıcak su verilir diğer geri kalan iki uç iki konumu belirler 1 konumda direk petek suyu ısıtılır yada 2 konumda eşanşör vasıtasıyla banyo suyu ısıtılır.

3 yollu vana adı üstünde 3 ucu bulunan vanadır fakat konumu 2 tanedir. Bir ucunden sıcak su verilir diğer geri kalan iki uç iki konumu belirler 1 konumda direk petek suyu ısıtılır yada 2 konumda eşanşör vasıtasıyla banyo suyu ısıtılır.

anladım üstad açıklama için teşekkür ettim . peki banyodan akan suda sıkıntı yaşamıştım bi türlü eskisi gibi sıcak su gelmiyordu ntc yi değiştim sorun büyük ölçüde düzeldi . ama yine arada soğuk aktığı veya soğuk akıyor bataryadan suyu kısıp açıyoruz düzeldiği oluyor . bu sorunun çözümü üç yollu vanayı değiştirmemle gidermi peki .

tam emin değil fakat eşenşör alttan ulaşılabiliorsa g,r,i çıkış suyu sıcaklığını elinle veya bir termometre ile kontro edebilirsin 4 tane su giriş ucu vardır 2 tanesi soğuk su giriş banya suyu sıcak su çıkış. Diğer 2 tanesi kombi sirkilasyonu.

benim bildiğim elektrik ile akan suyun yönünü değiştiriyordu selenoid valf

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri