çift devirli motorlara sürücü takılması

Selam Arkadaşlar ;
Bende 37 kW ve 9 kW çift devirli fan motorunda bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum. Bunu soğutma grubu kondenser tarafı kule soğutma fanlarında kullanmayı düşünüyorum. Düşük hızda motor 14 A yüksek hızda 56A çekiyor. Kulede termostat var, belli bir su sıcaklığında termostat düşük veya yüksek hıza kontak veriyor. Motor sargısı nasıl daha ,ncelemedim, dahlander sargıyı nereden anlayabilirim. Yalnız bende şöyle birşey düşünüyorum bir tane 37kW 'lık fr. invertör alacağım araya kontaktör koyacağım ve kumadayla hem yüksek sargıyı hem alçak sargıyı sürmek istiyırum motorun korumasınıda zaten termikler var bu olmazsa düşük sargıyı normal çalıştırıp yüksek sargıyı fr. invtr sürmeyi düşünüyorum 0-10V bir sıcaklık sensörüyle bir anda 14A'den 56A çıkmaktansa PID uygulaması ve iyi bir rampayla yüksek hızı kontrol etmeyi düşünüyorum. Denediğim zaman yorumları yazacağım . Saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dip Not:
Arkadaşım ben bu başlığı önceden açmıştım ve ayni konu üzerinde çalışıyoruz. Forum yöneticinden rica edelelimde bu konuyu birleştirsin. Başarılar

bu tur motorları (cıft devırlı ) kreyne vınler vardır şimdı bende 700d/dakk/3000d/dak motor var bu vıncın raylar duzgun olmadıgı ıcın vede motor devrı cok hızlı oldugu ıcın bır adet hız kontrol cıhazı takıp hızını yavaşlatmayı duşunuyorum bır sakıncası olurmu

bu tur motorları (cıft devırlı ) kreyne vınler vardır şimdı bende 700d/dakk/3000d/dak motor var bu vıncın raylar duzgun olmadıgı ıcın vede motor devrı cok hızlı oldugu ıcın bır adet hız kontrol cıhazı takıp hızını yavaşlatmayı duşunuyorum bır sakıncası olurmu
vinçlerde bulunan çift devirli motorların hızlı devrine sürücü bağladım ve 2 kademe hız kontrolü yaptım gayet güzel çalıştı bir sıkıntı yaşamadım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Geri