çamaşır makinesi motoru

furkan9730

Üye
herkese iyi günler elimde eski arçelik makineden çıkma çamaşor makinesi motoru var kıyma makinesinde çalıştırmayı düşünüyorum kasnak vb herşeyi yaptım elektrik motorunu da sonradan yaparım olmadı sanayide yaptırırım dedim ama kendim yapamadım sanayidekiler de başından savdı yeni motor al dedi geçti bir tek kırmızı ucun kömürlerden biri olduğunu bulabildim sarı-yeşil çizgili olan da topraklama zaten fotoğrafları ve uçlar arasındaki dirençleri aşağıdaki gibi lütfen yardımcı olur musunuz -hemşireyim ama bu gibi kendin yap projeler çok hoşuma gidiyor cahilliğimi mazur görün lütfen ;)-

kahverengi-beyaz 18
kahverengi-yeşil 68
kahverengi-mavi 64
kahverengi-kırmızı 19
kırmızı-mavi 52
kırmızı yeşil 52
kırmızı-beyaz 20
mavi-yeşil 94
mavi-beyaz 62
beyaz-yeşil 64
56620
56621
56622
56623

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kömürler den gelen iki kabloyu ve içerden bobinden gelen iki kabloyu tespit edin.
1 adet kömürden geleni ve 1 adet bobinden geleni birleştirin.
Diğer kalan kömür ve bobin uçlarını birleştirin.
Yani toplamda 4 kabloyu iki kablo haline getireceksiniz.
Daha sonra bir fiş yapın sarı yeşil olanı fişin toprakalam klemensine girin.
Elde ettiğiniz iki ucuda fişin birer klemensine girin.
Sonra takın fişe çalışsın.

Kömürler den gelen iki kabloyu ve içerden bobinden gelen iki kabloyu tespit edin.
1 adet kömürden geleni ve 1 adet bobinden geleni birleştirin.
Diğer kalan kömür ve bobin uçlarını birleştirin.
Yani toplamda 4 kabloyu iki kablo haline getireceksiniz.
Daha sonra bir fiş yapın sarı yeşil olanı fişin toprakalam klemensine girin.
Elde ettiğiniz iki ucuda fişin birer klemensine girin.
Sonra takın fişe çalışsın.

kömürleri bulamak için diyot modunda ölçtüm kömürlerden biri yalnızca kırmızıda ses veriyor diğeri hem kahverengi de hem de beyazda ses veriyor onu anlayamadım bir türlü malesef

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri