Ünipolar Step Motor Kablo Tespiti Buyrun (Philips MB11)

Step motorun hızlı veya yavaş hareket etmesi senin komütasyon(anahtarlama) hızına göre değişir.Ama genelde 24 V a kdr olan step motorlar 1.2 veya 1.8 derecelik adımlarla dönüyor bu nedenle de dönüş hızı sana yavaş gelmiş olabilir.

Step motor kontrol devreni megep ten mi aldın? Kontrol devrenin içinde 555 entegresi ile hız ayarı yapıyor msun? Eğer yapıyorsan potansiyometrenin direnci biraz buyuk olmalı aynı sorunu bende yaşamıştım direnci büyütünce sorun çözüldü...Ama devreni gönderirsen bi şekilde elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba benim de elimde bu motorun aynısından var,projemde kullanıyordum fakat projemin son denemelerinde çalıştırınca sağa dönerken iki ileri bir geri gidiyor,bazen hiç ilerlemiyor.Motor bozulmuş mudur?
step motor kontrol devreni megep ten mi aldın? Kontrol devrenin içinde 555 entegresi ile hız ayarı yapıyor msun? Eğer yapıyorsan potansiyometrenin direnci biraz buyuk olmalı aynı sorunu bende yaşamıştım direnci büyütünce sorun çözüldü...Ama devreni gönderirsen bi şekilde elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım çok teşekkür ediyorum gerçekten alın bu iş böle oluyor demişsin allah işlerine kolaylık versin saol

arkadaşlar bende yaptım sadece pic16f84a kullandım motor yerinde sayıyor neden acaba adım atmıyor sadece titreşip yerinde sayıyor

arkadaşlar bu motoru 9v pil ile sürebilirmiyim akımı yeter mi ben pic 16f84a ve çıkışı yükseltmek için ırf510 transistör koydum çıkışından voltaj aldım ama motorun uçlarını sürekli değiştirmeme rağmen adım atmadı lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar bu bitirme ödevimim bir parçası olcak herkesten yardım bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bende yaptım sadece pic16f84a kullandım motor yerinde sayıyor neden acaba adım atmıyor sadece titreşip yerinde sayıyor

arkadaşlar bu motoru 9v pil ile sürebilirmiyim akımı yeter mi ben pic 16f84a ve çıkışı yükseltmek için ırf510 transistör koydum çıkışından voltaj aldım ama motorun uçlarını sürekli değiştirmeme rağmen adım atmadı lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar bu bitirme ödevimim bir parçası olcak herkesten yardım bekliyorum

Tarama hızınız çok yüksek. Gönderdiğiniz verilerin hızını düşürün

Merhaba arkadaslar elimde bu motordan var ancak torku biraz dusuk geliyor. Bunu bipolar olarak calistirmak istiyorum sari kablolari ortak uc yaparak deniyorum ancak olmuyor nasil yapabilirim yardumci olursaniz sevinirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri