Ölçü aleti kısa devre

Anıl3545

Üye
Herkese iyi akşamlar. Unit marka ölçü aleti kullanıyorum ve kısa devre moduna aldığımda çıkan ses artık çıkmıyor yani kısa devre yapınca "diiiiit" diye ötmüyor neden olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Herkese iyi akşamlar. Unit marka ölçü aleti kullanıyorum ve kısa devre moduna aldığımda çıkan ses artık çıkmıyor yani kısa devre yapınca "diiiiit" diye ötmüyor neden olabilir?
Hangi model cihaz, bazı modelde kısa devre(buzzer) ve diyot ölçme aynı kademede ayrıca bir butonla seçiliyor.Eğer bu buton yoksa buzzer arızalanmış yada lehim yerinde kopma olmuştur .
Çoğunlukla düşme,darbe sonucu olabilir.Model belirtirseniz yazdığım ilk hususu eleyebiliriz.Kolay gelsin.

Hangi model cihaz, bazı modelde kısa devre(buzzer) ve diyot ölçme aynı kademede ayrıca bir butonla seçiliyor.Eğer bu buton yoksa buzzer arızalanmış yada lehim yerinde kopma olmuştur .
Çoğunlukla düşme,darbe sonucu olabilir.Model belirtirseniz yazdığım ilk hususu eleyebiliriz.Kolay gelsin.
Merhaba sanıyorum ut33 benzeri. Cihaz yanımda değil şu an yarın bakınca net modelini söylerim

Merhaba sanıyorum ut33 benzeri. Cihaz yanımda değil şu an yarın bakınca net modelini söylerim
Ut33 serisi ise, buzzer ve diyot kademesinin aynı yerde olduğu modeller var, sarı sel (select)tuşu ile buzzer ve diyot arasında seçim yapılıyor .

Ut33 serisi ise, buzzer ve diyot kademesinin aynı yerde olduğu modeller var, sarı sel (select)tuşu ile buzzer ve diyot arasında seçim yapılıyor .
20211225_102429.jpg

Buzzeriniz bozulmuş , düşme sonucu olabilir(lehim kopması vb. durumlar).Eğer içine açıp kontrol etmeyi düşünüyorsanız bu tarz ölçü aletlerinin seçici anahtarındaki kontaklar cihaz açılınca dağılabilmekte ,eski haline getirmek uğraştırıcı bir duruma gelmekte bunun için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ederim(fotoğraflama, sabitleme vb) Aynı markanın temassız faz kontrol kaleminde bir kaç ay önce buzzer sorunu yaşamış (ses azalması)başka bir cihazdan söktüğüm buzzerle tamir etmiştim.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri