Öğrencilerin ders harici çalışma durumları.

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilgisi olanın bilgisine başvurmak istiyorum. Öğrenciler atölye dersinde normal ders proğramlarını işlerken atölye şefi veya müdür bir kısım öğrencileri dersden alıp okul içinde veya okul dışında arıza yapmak için götürebilirmi. Yada "2 öğrenci al şurdaki arızayı onar" diyebilirmi. Böyle bir yetkisi varsa bu yetkiyi aldığı yönetmelik, genelge....vs varmı. İnternette bu konuda biraz araştırma yaptım ama bir yönetmelik bulamadım. bu konuda bilgisi olanların bizi bilgilendirmesini rica ediyorum. Şimdiden bilgi verenlere teşekkür ediyorum.

tabı oyle bır genelge yok bunu okuldakı teknık heyet kendı baslarına yapıyorlar cocukları gelısmelerı ıcın gormelerı ıcın pıyasa gıttıklerınde fazla zorlanmamaları ıcın yanlıs bır uygulama ama dusunulecek olursa mantıklı dusunsenızze meslek lısesı bır okulda elektrık arızasını dısarı dan bır elektrıkcı yapıyor . biraz abest kacmaz mı sızce

görmeleri için yapılabilir ama öğrenciye iş yaptırılmaz(işi bilmemesi son sınıf olsa bile ,can güvenliği yok) meslek liselerinde teknisyenler vardır bu tür işleri onlar görürü ama öğrencilerin görmesi acısından diyorsa orası tartışılır.Meslek lisesine elektrikci çağırmak abest kaçmaz siz orda öğrenciye mensulet yüklemiş oluyorsunuz öğrenciye bir şey olsa hesap sorarlar (ailesi, meb) ( malum 1 sn hata afetmez) bence yanlış müdür dese bile şefin durumu anlatması lazım bence

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri