Çok tuhaf bir windows 10 wi-fi baglantı sorunu.

Komşunun hp pavilion leptapına windows 10 home 64 bit kurdum, bütün ayarları, sürücüleri felan hallettim.

PC apartmandaki, mahalledeki bütün modemleri görüyor, şifre girdiklerime sorunsuz bağlanıyor. Asıl görmesi gereken evdeki modemi görmüyor. PC nin göremediği modemide denediğim bütün telefon, tablet ve başka pc ler görüyor. pc wifi sürücüsünü defalarca kaldırıp geri yükledim, defalarca yeni ağ arattım, modeme kalem ucuyla basılan reset butonu ile defalarca reset attım.

En son yeniden format atmayı düşünüyorum.

Komşunun hp pavilion leptapına windows 10 home 64 bit kurdum, bütün ayarları, sürücüleri felan hallettim.

PC apartmandaki, mahalledeki bütün modemleri görüyor, şifre girdiklerime sorunsuz bağlanıyor. Asıl görmesi gereken evdeki modemi görmüyor. PC nin göremediği modemide denediğim bütün telefon, tablet ve başka pc ler görüyor. pc wifi sürücüsünü defalarca kaldırıp geri yükledim, defalarca yeni ağ arattım, modeme kalem ucuyla basılan reset butonu ile defalarca reset attım.

En son yeniden format atmayı düşünüyorum.
Konuyu hortlatmak gibi olacak biraz ama benimde başımda aynı olay var nasıl çözdüğümü yazayım belki birileri faydalanır.
* benimde notebookum da win 10 pro yüklü ilk kurduğumda evdeki wifi ağına bağlanabiliyordum. sonraları görmemeye başladı. harici usb wifi adaptörü aldım öyle çözdüm. Ama neden görmediğini merak ediyordum sonra AYGIT YÖNETİCİSİNDEN wifi kartının sürücülerini listelediğimde yeni güncel driverları kullandığını fark ettim listeden en eski driverı seçtim kapatıp açtığımda evdeki wifi ağı geri geldi ve çalışmaya başladı. Yeni driverlar ile modemler arasında bir uyumsuzluk yapıyor.
Sizde eğer wifi driverını indirip kurduysanız driverı kaldırıp deniyebilirsiniz. Yada windows u ilk kurduğunuzda otomatik tanıdığı drivera geri dönerek eski driverı kullanıp çözebilirsiniz.
en azından ben böyle çözdüm.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri