Çin malı lamba taktığım projeksiyonum 2 dakika sonra kapanıyor

evrenavid

Üye
Viewsonic 5134 projeksiyona aynı osram modeline uygun muadil lamba aldım....fakat iki dakika sonra lamp uyarı ışığı yanarak kapanıyor....bende aşağıdaki varyasyonları denedim...
1....üst kapağı açarak güçlü fan koydum, ısıyı emsin diye....kapandı
2....lambayı çıkartarak porselen bir yüzeyde çalıştırdım...devrelerden uzak olduğu ısıtmadığı halde kapandı....

Lambanın voltaj sorunu mu olabilir.....fakat ısı, voltaj gibi değişkene göre kapanmıyor....yazılımına uyarak sabit fikirle 2.dakikada kapatıyor... :--)

Yazılım sistemi korumak için çektiği akım veya voltaja göre yazılmış olabilir.Yani normalin üstünde (atıyorum 24 volt veya 10 amper) bir harcama 2 dakikadan fazla sürüyorsa sistem kendini kapatsın diye.Her seferinde tam 2. dakikada kapatıyorsa bu makul gibi geliyor.Arıza olsa fan veya başka müdahalede süre değişirdi.

Ben başka marka cihazlar kullanıyorum. Daha profesyonel kullanıma uygun.
Değişik nedenlerle lamba aşırı ısındı uyarısı verip kapandığında havalandırma deliklerini vs temizliyorum ama yine de kapanıyor. Reset etme yöntemine göre resetlemeden çalışmıyor.
Belki lamba saat sayacını vs resetlemek gerekiyordur.

Projeksiyon konularını arattırın, geçmişte sözü edilmişti optolara müdahale ederek bu akım izlenmesini kandırıyorlardı diye hatırlıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri