Çamaşır makinesi kazan düşme sonrası motor sorunu?

WFH1260 model çamaşır makinemiz yayın üst metaldeki tutamacını kırıp yaydan düştü. Üst tutamacı kendimce tamir edip yayı tekrar eskisi gibi yerine taktım ancak makine herhangi bir programda motoru hıphızlı döndürmeye başladıktan hemen sonra dönmesi duruyor. Sanki dönmesi bilinçli kesiliyormuş gibi.

Aşağıdaki videoda test programında dönme testinde sorun görülebilir.

Son düzenleme:
Videoyu acamadim fakat tahminim eger tambur dustuyse motor miline bagli kayista gerilme yada surtunmeye bagli sikinti olabilir makinenin arka kapagi aciliyosa kayisi gozden gecirin kazanı elinizle bi cevirimeyi deneyin herhangi bir zorlama farkederseniz nerde oldugunu gozle takip edebilirsiniz

Videoyu acamadim fakat tahminim eger tambur dustuyse motor miline bagli kayista gerilme yada surtunmeye bagli sikinti olabilir makinenin arka kapagi aciliyosa kayisi gozden gecirin kazanı elinizle bi cevirimeyi deneyin herhangi bir zorlama farkederseniz nerde oldugunu gozle takip edebilirsiniz
Öneriniz için teşekkür ederim. Motor 5-10 tur döndürebiliyor videoda görebileceğiniz gibi kayışla ilgili midir ki? Videoyu güncelledim.

Elle döndürmeyi deneyince sorun yok gibi.

Son düzenleme:
Motor gayet hizli şekilde dondurebiliyor kazanı, zaten bi sıkışma olsaydı kalkışı boyle seri yapamazdı demekki kartla ilgili bi sorunu var ayrica normal programa alinca ilk başta su aliyormu makineniz

Motor gayet hizli şekilde dondurebiliyor kazanı, zaten bi sıkışma olsaydı kalkışı boyle seri yapamazdı demekki kartla ilgili bi sorunu var ayrica normal programa alinca ilk başta su aliyormu makineniz
alıyor suyla ilgili işlemleri yapıyor ama dönme kısmına gelince bu şekilde döndürüp sanki kendini döndürüyormuş gibi sanarak programa devam ediyor başka yöne dönüşe geçince yine 1 kez döndürüp dönmesi durup program dönüyormuşçasına devam ediyor

Motor sıkmaya geçtikten sonra ani durma hareketini genelde dengesiz yuklerde yapar.kazan boş iken de aynı sekildemi davranıyor? .
Yaylarda dengesizlik olabilirmi?.

Motor sıkmaya geçtikten sonra ani durma hareketini genelde dengesiz yuklerde yapar.kazan boşta iken de aynı sekildemi davranıyor? .
Cevabınız için teşekkür ederim videoda görülebileceği gibi test programında kazan boştayken döndürmeyi test ettim yine de hızlıca döndürdükten hemen sonra döndürmeyi bırakıyor. Bu durum kazan düştükten sonra olmaya başladı.

İç kazanda deformasyon oluştu ise balanstan dolayı dengesiz yük gibi kendini korumaya alıyor olabilir.

sorunun çözümü için ne kadar alakasız sebep var ise söylenmiş
makine motor miline bağlı tako mıknatısı kırık yada kazanın düşmesi sonucu tako mıknatısı etrafındaki tako bobininde kopmadan dolayı olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri