Çamaşır makinesi bol su kullansın istiyorum.

ç.m bilgi

Üye
Forumun ve tüm islam aleminin kurban bayramı mübarek olsun.

Sayın arkadaşlar bizde 3650sj arçelik makine var. bu makine suyu az kullanarak yıkıyor malum bir çok makine gibi.

Ben bu makinenin su ayarını kendim yükseltebilirmiyim onu sormak istedim sizlere .

Bir yakınımız bosch makinesinin fazla su alması için servis çağırmış. gelen servis bir dakikada su seviyesini yükseltip en son ayara almış. Yakınımız şimdi bol su ile yıkıyor makine ve daha temiz yıkıyor vede daha iyi durulama yapıyor dedi. Tabi sorduğumuzda benzer bir parçaysa bizde yapabilirmiyiz diye görmediğini belirtti.

Sizler bu konuda bana yardımcı olabilrmisinzi biraz araştırdım internette ama yeterli bilgi bulamadım. Su seviye kontrol anahtar resmi görsemde ayar yükseltmesi nasıl yapılabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Benim üst kattaki makinem de çok az ayarlanmış. Kuru yıkıyor resmen. Ben de ısıtma derecesini sıfıra getirip, güneş enerjisisinden hortum ile dolduruyorum. Deterjan gözünden. Hem elektrikten tasarruf ediyorum çünkü rezistans ısıtmıyor. Hem de çok temiz yıkıyor

Hocam çok basit bir şeymiş suyun ayarını yükseltmek bizm tanıdığın dediğine göre servis elamanının üst kapağı açmasıyla kapatması bir olmuş.

Buradaki teknik arkadaşlar konuyu görünce bir yuol göstereceklerdir eminm

Bu arada hazır sıcak suyu kullanmak iyi fikir fakat sıcak su kiri pişirir diye bir bilgide var nekadar doğruysa.

Eskiden kadınlarımız boş yere mi kaynatmış çamaşırları?

Eskiden kadınlarımız boş yere mi kaynatmış çamaşırları?

Kardeş ben makineyi alırken eski makineler gibi çift su girişli olsun istemiştim. Mağazalar gördüğüm çoğu tek su girişlüydi ve mağazaların genelde söylediği şuan üretimler tek su girişine dönüldü sıcak su kiri direk pişiryor soğuksuyun yavaş yavalş ısınması daha çok kiri çözücü dediler . Banada mantıklı geldi biraz ama nekadar doğrudur bilemem.

Eskiden kaynatılırmış çamaşırlar ama her çamaşır değildir heralde ve o kaynatmanın amacı duyduğumca farklı.
Eskiden bit olurdu keşke şimdide olsa diyenleri gördüm dinledim daha sağlıklıydık sanki diyorlar.

Hay Allah razı olsun cümlesiyle. Bu videoyu gördüm ama sizin mesajınızdaki gibi gözükmediği için farklı makine diye izlemeden geçtim. Çok iyi oldu bu video bilgi açısından. =)

Moderatör tarafında düzenlendi:
temel olarak hepsi aynı parçalara sahip sadece marka değişiyor yani işe yarar.

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri