Çamaşır makineri

Arkadaşlar ben makineyi temizledim. makinenin yerini değiştirdim. Başlattım makineyi ama normal su vanası kapalıydı' makineden buhar gibi bir duman çıktı fişi çektim şimdi makine susuz başlattım makinemi başlatmaya kalkarsam bir sorun olurmu lütfen acil uzman arkadaşlardan yardm talep ediyorum iyi günler.....

Muhtemelen (görmeden kesin konuşmak mümkün değil) rezistans devreye girince etrafındaki suyu buharlaştırdığı için ortaya buhar çıkmıştır. Eğer çok uzun süre öyle kalmadı ise Rezistans zarar görmemiştir diye tahmin ediyorum.

Bu durumda normal çalıştırmak istediğiniz zaman çalışması lazım.Lakin yinede kesin konuşmak için makineyi görmek lazım.

Tesekkur edrim ben şimdi vanayı açtım çalıştırmaya kalksam
Muhtemelen (görmeden kesin konuşmak mümkün değil) rezistans devreye girince etrafındaki suyu buharlaştırdığı için ortaya buhar çıkmıştır. Eğer çok uzun süre öyle kalmadı ise Rezistans zarar görmemiştir diye tahmin ediyorum.

Bu durumda normal çalıştırmak istediğiniz zaman çalışması lazım.Lakin yinede kesin konuşmak için makineyi görmek lazım.
Bişey olurmu
Tesekkur edrim ben şimdi vanayı açtım çalıştırmaya kalksam

Bişey olurmu
Makineyi yıkamıstım suyla hortumları filan kokulu buhar deil ama

Burada aslolan makinenin elektrik aksaamının su alıp almadığı. Eğer yıkama esnasında makinenin içine su gittiyse bu risk oluşturur. Eğer durum bu ise en az yarın akşama kadar açmayın makineyi ve içindeki su buharlaşsın.

Yok eğer içeriye su gitmediğine eminseniz ya açıp sansınızı deneyeceksiniz yada işi bilen birine gösterip bir hasar olup olmadığını kontrol ettireceksiniz.

Tekraren söylüyorum. Makineyi görmeden başta ben olmak üzere kim ne derse desin boş.Sadece tahmin olur bizimki. Kişisel tahminim ise eğer sadece hortumları yıkadıysanız ve susuz çok uzun süre çalışmadı ise makinenin arızalanmayacağı ama dediğim gibi sadece tahmin.

Teşekkur edrim saolun iyi günler zahmet verdim sizede hakkınızı helal edin
Burada aslolan makinenin elektrik aksaamının su alıp almadığı. Eğer yıkama esnasında makinenin içine su gittiyse bu risk oluşturur. Eğer durum bu ise en az yarın akşama kadar açmayın makineyi ve içindeki su buharlaşsın.

Yok eğer içeriye su gitmediğine eminseniz ya açıp sansınızı deneyeceksiniz yada işi bilen birine gösterip bir hasar olup olmadığını kontrol ettireceksiniz.

Tekraren söylüyorum. Makineyi görmeden başta ben olmak üzere kim ne derse desin boş.Sadece tahmin olur bizimki. Kişisel tahminim ise eğer sadece hortumları yıkadıysanız ve susuz çok uzun süre çalışmadı ise makinenin arızalanmayacağı ama dediğim gibi sadece tahmin.

Makineyi yıkadım mı dediniz ?
Sanırım makine kısa devre oldu ve büyük bir ihtimalle kart varsa kartları patlatmıştır veya kablolar yanmış olabilir hiç riske girmeyin bir uzman tamirciye gösterttin işi bilen birine gösterip bir hasar olup olmadığını kontrol ettirin geçmiş olsun.

Hanımefendi Masumlar Apartmanı Safiye misiniz siz neden hortumla yıkıyorsunuz makineyi ?
Nemli bir bezle silin sonra kurulayın hortum tutmak olur mu hiç! Kim bilir nerelerine su kaçtı.

Toprak ile faz teması riski var ve makineyi 3 ay bekletseniz su buharlaşmaz hatta oksitleşir. Bir usta gelsin kartı kabloları falan kontrol etsin güzel bir kuru bezle silsin.
Kesinlikle fişini prize takmayın.

Tm
Hanımefendi Masumlar Apartmanı Safiye misiniz siz neden hortumla yıkıyorsunuz makineyi ?
Nemli bir bezle silin sonra kurulayın hortum tutmak olur mu hiç! Kim bilir nerelerine su kaçtı.

Toprak ile faz teması riski var ve makineyi 3 ay bekletseniz su buharlaşmaz hatta oksitleşir. Bir usta gelsin kartı kabloları falan kontrol etsin güzel bir kuru bezle silsin.
Kesinlikle fişini prize takmayın.
TSK ederim
güzel insan, makineyi yıkama kısmını biraz açar mısın?
Usta makine buz tutmuştu erzurum daym alt kata koymak için gider hortumu bide deterjan yeri var oraya tek hortumla yıkadım pislikler varsa çıksın diye 5 saat bekledi sonra çalıştırdım sorun yoktu normal vanayı açmayı unutmuştum böyle buhar gibi bişey geldi ama koku yoktu böyle işte
Tm
Makineyi yıkadım mı dediniz ?
Sanırım makine kısa devre oldu ve büyük bir ihtimalle kart varsa kartları patlatmıştır veya kablolar yanmış olabilir hiç riske girmeyin bir uzman tamirciye gösterttin işi bilen birine gösterip bir hasar olup olmadığını kontrol ettirin geçmiş olsun.
Saolun

Tm

TSK ederim

Usta makine buz tutmuştu erzurum daym alt kata koymak için gider hortumu bide deterjan yeri var oraya tek hortumla yıkadım pislikler varsa çıksın diye 5 saat bekledi sonra çalıştırdım sorun yoktu normal vanayı açmayı unutmuştum böyle buhar gibi bişey geldi ama koku yoktu böyle işte
Tm

Saolun
güzel insan,
1- iyi düşün iyi şeyler olsun.
2- makineye öyle kolay kolay su kaçmaz içiniz rahat etsin
3- sanırım makineyi sökecek kapasiteniz yok (elinizden geliyorsa varsa lütfen belirtiniz). servisini çağırın diyeceğim, o da haklı dünya para isteyecek. araştırın bir özel servis çağırın kartı filan söksün bir kontrol etsin.
4- su almadan makinenin çalışması normal değil.
5- makinenizi su vanaları açık olarak soğuk olarak kısa program yada durulama / sıkma moduna getirip test edin. yalnız umarım biliyorsunuzdur hangi sigortaya bağlı başında durun en küçük hatalı hareketinde sigortayı indirin. (fişini çekmeyi filan düşünmeyin, sigortayı indirdikten sonra fişini çekersiniz)
6- ben sigortadan da anlamam derseniz (umarım sigorta kutusu evin içindedir ve kaçak akım rölesi vardır) benim panomda iki sıra sigorta var sağ alt köşedeki diğerlerine göre büyük ve üzerinde test yazan bir düğme/tuş var. ona basarsanız evin tüm elektriğini anında keser. onu bulun ve önce test tuşuna basın ve elektriğin kesildiğini görün. sonra mandalı kaldırıp elektriğin geldiğini görürsünüz zaten
7- elektriği yani AC yi sevmeyen benden bu kadar tavsiye

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri