ÇİFTLİ VAVİYN ANAHTAR NASIL BAGLANIR

SYN.Ustalarım öncelıkle yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.
elımde 2 adet vaviyn anahtar war normal vaviyn anahtar baglantısını yaptım ancak
vaviynlerin 1 tanesi çifli bunun tek kanadını vaviyn dıger kanadınıda adi anahtar olarak kullanabılırmıyım vaviyn yanına bıtane daha adı anahtar cekmek ıstemıyorum goruntu bakımında sık olmıyacagı ıcın yarımlarınızı beklıyorum..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
SYN.Ustalarım öncelıkle yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.
elımde 2 adet vaviyn anahtar war normal vaviyn anahtar baglantısını yaptım ancak
vaviynlerin 1 tanesi çifli bunun tek kanadını vaviyn dıger kanadınıda adi anahtar olarak kullanabılırmıyım vaviyn yanına bıtane daha adı anahtar cekmek ıstemıyorum goruntu bakımında sık olmıyacagı ıcın yarımlarınızı beklıyorum..

ikilivavien.jpg

Kullanabilirsin bak şekil 2A :D

şöyle iza edegım komutator vaviyen vıko markalı benım amacım ıkılı nın tek tarafını adı anahtar olarak kullanabılırmıyım .
1)2 gırısı 2 cıkısı ve bırde 1ve 2 yazan cıkısları war buda halıyle benım kafamı karıstırıyor faz nerden gırıcek dıger vaviene gıden 2 adet kablo nere gırıcek adı anahtar ıcın hangı cıkısı kullanacagım :( şekılde 3.vavien war onuda detaylı ıncelıyecegım..

şöyle iza edegım komutator vaviyen vıko markalı benım amacım ıkılı nın tek tarafını adı anahtar olarak kullanabılırmıyım .
1)2 gırısı 2 cıkısı ve bırde 1ve 2 yazan cıkısları war buda halıyle benım kafamı karıstırıyor faz nerden gırıcek dıger vaviene gıden 2 adet kablo nere gırıcek adı anahtar ıcın hangı cıkısı kullanacagım :( şekılde 3.vavien war onuda detaylı ıncelıyecegım..

ikilivavien.jpg

Şimdi anladığını ümit ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 15665

hocam bir şey eklemek istedim ara vavien bende blunan galıba nette böyle bır sonuca wardım ara vavienı normal vavien gıbı kullanıp dıger kanadı adı anahtar gıbı kullanabılırmıyım :/ işlevi bıraz daha karısık sanırım bunun makas görevı goruyor bıldıgım kadarıyla ama benım ıstedıgım gıbı bır baglantııs olurmu 2 giriş 2 cıkıs ve 1 ve 2 ile adlandırılmıs baglantı ucu daha war??

Ekli dosyayı görüntüle 15665

hocam bir şey eklemek istedim ara vavien bende blunan galıba nette böyle bır sonuca wardım ara vavienı normal vavien gıbı kullanıp dıger kanadı adı anahtar gıbı kullanabılırmıyım :/ işlevi bıraz daha karısık sanırım bunun makas görevı goruyor bıldıgım kadarıyla ama benım ıstedıgım gıbı bır baglantııs olurmu 2 giriş 2 cıkıs ve 1 ve 2 ile adlandırılmıs baglantı ucu daha war??

Ah be güzel kardeşim anlamama ihtimalini göz önüne alarak senin için çizim yaptım. iki tane enversör kontak var işte başka birşey değil.

ikilivavien.jpg

cızımı anlıyorum ama anahtar ustunde kı seması böyle degıl :( yoksa yıne benmı anlamadım faz ve notr 1 ve 2 yazan klemenslerdenmı werıcez :/

usteki resim de gayet açik birşekilde anlatılmış resme iyi bakarsan görürsün nötür direk lambalara gidiyor sen anahtarın enversör kontagının uçlarını bulup ortak olana faz vereceksin diger iki ucuda tekli vaviyen anahtara gotureceksin tekli vaviyenin ortak ucunuda lambaya gideceksin

Sn alparslanberber ölçü aletini elinize alıp buzzer konumuna getirin, ondan sonra anahtarın hangi kontağı kapıyor hangisi açıyor tespit edin bir zahmet daha ne diyeyim ki size !

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri