Fazla Kapasifit

P=U.I.COSq
Endüktif ve kapasitif devrelerde Cosq = 0’ dır. Endüktif ve kapasitif devrelerde aktif
güç P=0’ dır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
adı üstünde işte aşırı kapasitif varsa bu aktifi etkilemez. kapasitif akım geçerse sayaç elektronikse kapasitif kısma eklenir değer makanikse kapasitif sayaç döner sadece

arkadaşlar tam tersi boşa giden aktif tüketimi engeller kondansatör aktif enerji harcamaz

arkadaşlar benmde fazla reaktif kapasitif sorunum var yanlış anlamazsanız dijital sayacı nasıl alev alev yakabilirim ama dışardan müdahale olduğu belli olmadan kötü niyetli olduğumu düşünmeyin çok zor durumdayım lütfen yardım edein yoksa trilyonluk fatura gelicek bana devlet memuruyum özel şirket değil bu bahsettiğim yer

Son düzenleme:
sayacı yakmanıza lüzüm yok, forum iletilerinde çok yararlı bilgiler var bu bilgilerden yola çıkarak kompanzasyon probleminizi çözebilirsiniz,
fatura ile alakalı ise senede bir kereye mahsus fatura af ediliyor bir daha reaktif kapasitif aşmamak şartı ile eğer bu devam ediyorsa bundan yararlanıp birikmiş olan cezasınızı engelleyebilirsiniz.

" Yılda bir kereye mahsus af " uygulaması ,2007 yılında kaldırılmıştır.

sn edemirci,sayacı yakmak yerine,uygun kompanzasyon yapmanız daha mantıklı ve etik olmazmı.Mantıklı diyorum çünkü,sayacı yaktıktan sonra yine bir sayaç takacaksınız.(her takacağınız sayacı yakacakmısınız).Etik diyorum çünkü düşündüğünüz eylem illegal."Devlet memurları" bu illegaliteye iltifat ederse, denetim-adaleti kim sağlayacak...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,547
Kullanıcılar
450,545
Son üye
space1356

Yeni konular

Geri