ariston al 108xtk çamaşır mak.

temha2008

Üye
Ali Bey'den yardım rica edeceğim
bu çamasır makınası her seyı normal görülüyor.
kartı kontrol ettırdım baska bır makınada çalısıyor.
resetleme işlemi tamam
çalışmaya başlaması tamam
fakat ilk su alacagı zaman devam etmıyor
ışıklarda arıza notu vermıyor
ama kesınlıkle devam etmiyor
bu makınanın arıza ne olabılır
şimdiden tesekkurler

Bu konuya cevap verebilecek arkadaş var mı?

ariston çam. mak. avl 108 xtk eprom programı elinizde var mı son care olarak onu deneyecegım veya nerden bulabılırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapısı kilitleniyor mu? Killitlenmiyorsa kapı kilidi arızalıdır. Kilitlenip çalışmıyorsa su seviye şalteri (prosestattan) olabilir aklıma bunlar geldi.

Herzaman diyorum, ev aletleri tamir etmeye artık deymiyor. 3...4 yıl taş çatlasa 5 çalışma yıllı için tasarlanıyor. Bu televizyon,Süperge makineleri vb. için bile geçerli. Üretici firmalar bunu kasten yapıyorlar. Her yeni nesil ürün satabilmeleri için makineleri ömürünü bilinçli kısaltıyorlar. Çamaşır makinelere bir bakın, nemli ortamda çalışacağı aşikadır. ama motor sargılar açıkta, su borular yumuşak hortum dan yapılmış (tamir edim dediğinde o boruları kolayıca çize bilirsin) dış sac galvanizli değil...vs, ve bisürü arıza kaynakları var hepsini burada sayamayacağım...
Ev aletlerin arızaları servise götürüldüğünde 1...2 yıl daha makine gider sonra yine başka yerden arıza çıkar. kendin tamir etmeye kalkışırsan ve bu konun uzmanı değilsen bu makine bir kaç günde yine gelir.

Ali Bey'den yardım rica edeceğim
bu çamasır makınası her seyı normal görülüyor.
kartı kontrol ettırdım baska bır makınada çalısıyor.
resetleme işlemi tamam
çalışmaya başlaması tamam
fakat ilk su alacagı zaman devam etmıyor
ışıklarda arıza notu vermıyor
ama kesınlıkle devam etmiyor
bu makınanın arıza ne olabılır
şimdiden tesekkurler

sanıırm kımse cevap vermeyecek
ali beye ozel mesaj da cektım ama maalesef donemedı

cok yogun bir gün .hemen dönemedigim için özür .
senin makinanın motor kömürleri temas etmiyor olabilir gerci bu tür hatalarda bir kova suyu deterjan cekmecesinden doldur ögle dene denmesi gerekir ama başıma geldigi icin motorunun kömürlerini öncelikle kontrol et

cok yogun bir gün .hemen dönemedigim için özür .
Senin makinanın motor kömürleri temas etmiyor olabilir gerci bu tür hatalarda bir kova suyu deterjan cekmecesinden doldur ögle dene denmesi gerekir ama başıma geldigi icin motorunun kömürlerini öncelikle kontrol et

teşekkürler ali bey!!! Motor kömürlerinde sorun varmıs

Kömürleri biten motorla makine nasıl su almadı anlayamadım ama sorunun düzelmesine sevindim:)

Su alacakken duruyor dediğinizde ben suyu da almıyor diye anlamıştım.

birincisi kapıyı kilitliyor mu yoksa hiç mi çalısmıyor aristonlarda su durum var eger motor komurleri bitikse de hiç çalışmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri