Kontrol Kalemi

ENERJİ SEKTÖRÜ’NÜN DEVLERİ, AFRİKA’NIN EN KAPSAMLI ENERJİ FUARI ELEC EXPO’ DA BULUŞACAK!

ENERJİ SEKTÖRÜ’NÜN DEVLERİ, AFRİKA’NIN EN KAPSAMLI ENERJİ FUARI ELEC EXPO’ DA BULUŞACAK!

  12 – 15 Ekim tarihleri arasında FENELEC (Fas Ulusal Elektrik, Elektronik ve Yenilenebilir Enerjiler Federasyonu )‘in ana organizatörlüğünde düzenlenen 10. ELEC EXPO, 5. ENER EVENT, 4. TRONİCA EXPO Kazablanka Uluslararası Fuar Merkezi (OFEC)’nde Afrika, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nden binlerce sektör profesyonelini bir kez daha bir araya getiriyor.

  Pyramids Grup’un uluslararası organizatörlüğünde düzenlenen 10. ELEC EXPO’nun partner ülkesi Fildişi Sahilleri, 5. ENER EVENTîn partner ülkesi Togo ve 4. TRONİCA EXPO’nun bu yılki partner ülkesi Mısır olacak. Partner ülkelerden gelecek üst düzey alıcılar ve protokol ile fuar katılımcılarına büyük ticaret hacmi kazandırılması hedefleniyor.

  elecexpo1

  Bir önceki edisyonunda 7,000 m2 ‘de 205 katılımcı ve 7.133 ziyaretçi Elec Expo Fuarı, 500’den fazla B2B toplantılarla ihracatçı sektör profesyonellerinin işlerinin büyümesinde de etkili oldu.

  Fas’ ın; elektrik ve telefon kabloları ile elektronik parçalar alanında kurulan yeni ve modern firmalarla, elektrik ve elektronik sanayisi çok önemli bir gelişme kaydetmiştir. Elektrik motorları, transformatörler, pil ve akülerin yanısıra, buzdolabı, çamaşır makinesi, aydınlatma cihazları da sektörün üretim yelpazesinde yer almaya başlamıştır.

  Fas ayrıca dünyanın en büyük güneş enerjisi santralini Sahara çölü üzerine kurdu. 2020’ye kadar toplam enerji ihtiyacının neredeyse yarısını karşılamayı planladığı bu dev yatırımla yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen oyuncularından biri olmayı hedefliyor

   

  Hükümet yetkilileri, ticari alıcılar, acente ve distribütörler, proje sahipleri, danışmanlar, bilgi işlem uzmanları, mühendisler, müteahhitler, girişimcilerden oluşan onbinlerce ziyaretçisi; Özellikle Cezayir, Benin, Burkina Faso, Kamerun, Fildişi Sahilleri, Mısır, Nijerya, Çad, Tunus gibi 9 farklı ülkeden gelecek alım heyetleri ile bu büyük etkinlik, tüm Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin sektör profesyonellerini tek çatı altında buluşturuyor.

  İletişim:

  Adres: Küçükbakkalköy Mah. Koca Sinan Cad. Gümrükçü Sok. No: 7

  Ataşehir/İstanbul 34750 TÜRKİYE

  E-posta: [email protected]

  Telefon: +90 216 575 28 28

  Web: www.pyramidsfair.com www.moroccostyle.com

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ