Kontrol Kalemi

ABB Antalya ve Isparta’da Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile e-Design Eğitimlerini Tamamladı

ABB Antalya ve Isparta’da Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile e-Design Eğitimlerini Tamamladı

  21-22 Ekim tarihlerinde Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ile birlikte Antalya ve Isparta’da düzenlenen seminerlerde, e-Design yazılımı ile OG/AG kısa devre hesaplamaları ve AG pano tasarımı anlatıldı.

  ABB Elektrik Elektrifikasyon Ürünleri Bölümü Teknik Tanıtım ve Dizayn Uzmanı Naim Hakan Eren tarafından verilen eğitime ilgi oldukça yoğundu.

  Şalter seçimleri ile ilgili kısa bilgilerle başlayan eğitimde,  IEC 60947-2 standardında yer alan şalterlere özgü karakteristik kısa devre değerlerinin arasındaki farklara da değinildi.

  ABB’nin geliştirdiği e-Design yazılımı ile orta gerilim girişlerinden, alçak gerilim ana ve tali dağıtım panolarına kadar tek hat şemalarının çizilerek, kısa devre hesabıyla devredeki tüm devre kesicilerinin seçimini kolaylıkla yapmak mümkün.

  Eğitimin ilk bölümünde programın yapısı ve temel özellikleri anlatılmış olup ikinci bölümünde de örnek bir elektrik projesi program yardımıyla simüle edilerek kısa devre hesaplamaları, AG pano tasarımı ve pano içi sıcaklık artışı hesaplamaları yapıldı.

  Kısa devre hesabını ve devre kesici seçimini kolaylaştıran ve ücretsiz olarak ulaşılabilen e-design yazılımı ile ilgili eğitimler, EMO işbirliği ile birlikte diğer şehirlerde de devam edecek.

  e-Design yazılımını indirmek için: http://new.abb.com/low-voltage/software/e-Designe-design/download

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ