Kontrol Kalemi

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

  35. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleşecek olan 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde, İstanbul WOW Convention Center’da yapılacaktır. Enerji verimliliği alanında Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan EVF 2016, Türkiye’de enerji verimliliği kanunu yürürlüğe girdikten sonra ilk kez 2009 yılında düzenlenmiştir. Bu yıl 7. kez düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, Tan Turizm Havayolu Taşımacılık Bilgisayar Elektrik Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi / Dorak Mice tarafından organize edilecektir.

  14-17 Ocak 2015 tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleştirilen, 6. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı (EVF)’nda yerli ve yabancı 77 kamu, özel ve sivil toplum kuruluşunun ürün ve faaliyetleri sergilenmiş, çeşitli yan etkinliklerle enerji verimliliği alanında yürütülen çalışmalar kamuoyuna duyurulmuştur.

  enerji verimliliği banner

  Dünya üzerinde enerjiye olan talep her geçen yıl daha da artıyor. Bu gerçek, var olan kaynakların dışında alternatif enerji kaynaklarına yönelimi hızlandırırken, mevcut kaynakların da etkin ve verimli biçimde değerlendirilmesi konusunu gündeme taşıyor. Türkiye de özellikle son yıllarda enerji verimliliği konusundaki gelişmeleri büyük bir dikkatle takip etmekle birlikte enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı için toplumsal farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Azalan kaynaklar ve giderek artan çevre kirliliği artık enerjiyi verimli kullanmayı zorunlu kılıyor. Ülke kalkınması için büyük önem taşıyan enerji verimliliğinin 2023 yılı planları başında %20’lik iyileşme hedefi bulunuyor. Bu kapsamda hem kamu hem özel hem de sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. EVF, bu hedefin tanıtılması için en önemli platformdur. EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir. Enerji verimliliğine katkı sağlamak için kamuoyunu bilinçlendirme konusunda önemli adımlar atan katılımcı firmalar, özellikle kişilerin gider maliyetlerini düşürerek hem kişisel bütçelere hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda, enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak, söz konusu enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlarını 7. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda sergileyecek.

  enerji verimliliği

  Forum Konusu: Enerji Verimliliği

  • – Türkiye’de Enerji Verimliliğinin Mevcut Durumu ve Öngörüler,
  • – Binalarda Enerji Verimliliği, Bütünleşik Tasarım Yaklaşımı ve Kentsel Dönüşüm
  • – Enerji Verimli Teknolojiler, Ar-Ge Çalışmaları, Uygulanan Destekler ve Planlamalar
  • – Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi
  • – Enerji verimliliğinde Finansal Mekanizmalar, Uygulamalar ve İhtiyaçlar
  • – Ulaşımda Enerji Verimliliği
  • – Enerji Verimliliğinde Organize Sanayi Bölgelerinin Rolü
  • – Yerinde Üretim, Lisanssız Uygulamalar ve Kaynak Verimliliği
  • – Üniversitelerin, Büyükşehir Belediyelerinin ve Valiliklerin enerji verimliliği ile ilgili örnek teşkil edebilecek başarılı uygulamalarının paylaşılacağı ve konu ile ilgili bildirilerin sunulacağı yan etkinler düzenlenecektir.
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ