Kontrol Kalemi

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda Akıllı Enerji, Akıllı Şehirler Gündeme Gelecek

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda Akıllı Enerji, Akıllı Şehirler Gündeme Gelecek

  T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve UGETAM’ın himayelerin de; Statügaz, Turkcell ve Vodafone ana sponsorluklarında düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde HHB Expo Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecektir.

  İlkinin açılışını 9 Mayıs 2013 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemin Başbakanı sıfatıyla onurlandırdıkları “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı ”, 3. Yılında dünya fuarlar listesine girerek uluslararası platformda, ülkemizin tanıtımına katkı sağlayarak, UFI Sertifikasına, ISO 9001 Sertifikasına sahip olup aynı zamanda IEEE  PES (Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) teknik sponsorluğunda “Uluslararası Bilimsel Kongre” olma özelliğine sahip olmuştur.

  1. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 29-30 Nisan 2015 tarihinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın teşrifleriyle, yerli ve yabancı 5000’in üzerinde sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşmiştir. Toplam 50 ülkeden katılım gerçekleşmiş olup, 55 destekleyen kurum/kuruluş ve 150 stand açan firmayla, iki gün süren Kongrede sektör açısından önem arz eden 35 oturum ve 150’ye yakın sunum gerçekleşmiştir. Büyük ilgi gören kongre ve fuara; kamu kurumları, uluslararası metroloji ve standardizasyon kuruluşları, uluslararası akıllı şebeke dernekleri, elektrik, su ve gaz sayacı üretici ve ithalatçı firmaları, elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, otomasyon firmaları, muayene deney ve kalibrasyon kuruluşları, Ar-Ge firmaları, enerji üretim/iletim/dağıtım firmaları, GSM operatörleri, yazılım firmaları ile ilgili yurt içi ve yurt dışı sektör temcilcilerinden oluşan binlerce sektör temsilcisi, uzman ve akademisyen katılım sağlamıştır.

  Bu yıl dördüncüsü 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek, yılın en büyük ve geniş katılımlı akıllı enerji faaliyeti olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”nda, iletim konusu dahil son kullanıcıya kadar bütün ana konuları kapsayan, aynı zamanda bütün akıllı enerji sektörün de ki paydaşların bulunduğu,  yerli ve yabancı birçok uzman konuşmacı ile Amerika, Avrupa, Asya ve Ortadoğu’ da ki sektörün en önemli kuruluşların ve derneklerin temsilcileri bir araya gelecektir. ICSG İstanbul 2016 boyunca ikili iş görüşmeleri ve ticari anlaşmalar, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının yanı sıra, akıllı şebekelerin önemini, gerekliliği ve akıllı şebekelerden hedeflenenin ne olduğunu ve buna ilişkin yol haritası gibi temel konuları hükümet düzeyinde ki heyetlerden , uluslararası şirketlerin üst düzey uzman yöneticilerden oluşan konuşmacılar ışığında tartışılacaktır.

   

  Önümüzdeki dönemde mevcut enerji şebeke sisteminin akıllı şebeke yönetim sistemine kayacağı ve uluslararası anlamda daha yaygınlaşacağı beklenmektedir. Bu kongrenin dünyada giderek artan enerji talebinin daha rasyonel kullanılmasına akıllı sayaç politik ve stratejileri ile akıllı şehirler ile otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlanacağı düşünülmektedir. Akıllı şebekeler ile enerji kayıplarının büyük oranda azaltılmasının beklenilmesi ile birlikte, Türkiye’de başka bir muadili olmayan ICSG İstanbul 2016 Kongre ve Fuarı sektör için tektir. İhracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için Orta Doğuda ve CIS Ülkelerin de sermaye yapma imkanı sağlayacaktır.

   

  Her sene olduğu gibi, bu sene de, denetleyici ve düzenleyici kamu kurumları,Avrupa Birliği Yöneticileri, uluslararası metroloji ve standardizasyon kuruluşları, uluslararası akıllı şebeke dernekleri, elektrik, su ve gaz sayacı üretici ve ithalatçı firmaları, elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleri, transformatör üretici ve ithalatçıları, akıllı şehirler, Ar-Ge firmaları, coğrafi bilgi sistem firmaları, dernekler, enerji danışmanlık ve yönetim firmaları, enerji depolama ve UPS firmaları, Enerji üretim/iletim/ dağıtım firmaları, yenilenebilir enerji firmaları, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, IT güvenlik firmaları, otomasyon firmaları, muayene, deney ve kalibrasyon kuruluşları, GSM operatörleri, akıllı bina firmaları, üniversiteler ve yazılım firmaları ile ilgili yurt içi ve yurt dışı sektör temsilcilerinden oluşan 10.000 m2’lik alana yayılacak, 250 firma ve 5 binin üzerinde uzman sektör temsilcisi ve akademisyeninin katılması beklenmektedir.

   

  ICSG İstanbul 2016’ da Türkiyenin 2023 vizyonu ve Akıllı Şebeke, Akılcı Kalkınma teması cercevesinde ülkemizin “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası”nın belirlenmesi hedeflenmektedir.

   

  Ülkemizin enerji alanındaki kamu yöneticilerine, karar vericilere, özel sektöre, yatırımcılara ve enerji sektöründe mal ve hizmet sunanlara yararlı olması amaçlanan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”na şimdiden büyük ilgi gösterilmektedir.

  detaylı bilgiye www.icsgistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ