Topraksız Priz

nejatb

Üye
Duvarımda ki priz topraksız bir elektrik kablosunun bir tarafına erkek fiş diğer tarafına da topraklı dişi fiş koyarak uzatma kablosu yaptım. Uzatma kablosunun ucunda ki topraklı dişi fişe taktığım aletler topraklanmış olur mu ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Duvarımda ki priz topraksız bir elektrik kablosunun bir tarafına erkek fiş diğer tarafına da topraklı dişi fiş koyarak uzatma kablosu yaptım. Uzatma kablosunun ucunda ki topraklı dişi fişe taktığım aletler topraklanmış olur mu ?
arkadaşım merhaba
cihazlarınız bu şekil topraklanmaz.topraksız olan prizinize kadar topraklama hattı çektirmelisiniz.yeri gelmişken şu hususa da dikkat çekmek istiyorum,topraklama ömürlük değildir mutlaka belirli aralıklarla topraklama ölçümü yaptırılmalıdır.özelliğini kaybetmiş topraklama sisteminden topraklama kablosu gelse ne işe yarar?hiçbir işe yaramaz.
kolay gelsin

çeşme var ama sular kesik ne işe yararki o çeşme slm

çeşme var ama sular kesik ne işe yararki o çeşme slm
Başka deyişle fırınını yanına/üstüne sigorta (bağlantı yapılmamış) koy bu cihaz sigortalı de :D.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri