kaçak sorunu

ugurlarola

Üye
arçelik tek kapı dolap gaz kaçmış aradım ardaım bulamamdım motoru degiştim kılcalı degiştim filitreyi degiştim gaz şarzı yaptım çalıştırdım kaçak konturolu köpükle yaptım bulunmadı 1 ay çalıştı şimdi yine gaz kalmamış yardım buzluk ve konderser kaldı degişmemiş coz az kaçagını bulan çihaz varmı ve yahutacil yardım

-1000milibarlık kaçak manometre ile vakumlayıp kaçak kontrolü yap 1saat sonunda ibrede yükselme oluyorsa kaçak var demektir.ozaman evap dönüş borusunu vakuma kılcalı ise kaynatıp tıkayarak aynı kontrolü yap kaçak varsa evap sökülebilir tipteyse yenisi ile değiştir.tüm işlemler bittiğinde mutlaka tekrar kaçak kontrolü yapıp ondan sonra gazşarjı yap.

arçelik tek kapı dolap gaz kaçmış aradım ardaım bulamamdım motoru degiştim kılcalı degiştim filitreyi degiştim gaz şarzı yaptım çalıştırdım kaçak konturolu köpükle yaptım bulunmadı 1 ay çalıştı şimdi yine gaz kalmamış yardım buzluk ve konderser kaldı degişmemiş coz az kaçagını bulan çihaz varmı ve yahutacil yardım
Gaz kaçağı olunca motor değiştirmenize gerek yok.Buzlukta ezik ve çizikler varsa kaçak uradan olabilir

kılcalı değiştirdim dediğinize göre çook eski bir ürün boru tip buzluk var. bu buzluğu söküp havuz gibi bir yerin içinde hava basıp kontrol edebilirsiniz ama 20 senelik vardır ve o buzluk çürümeye başlamıştır. buzluğun orjinali yenisi zaten yok. yan sanayiler var çok çok iş görür bişey değil. fiyatı da 50 tl civarında. ben olsam hurdacıdan çalışır soğutur aynı tip 50 liraya bi buzdolabı alır geçerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri