Arçelik 5034 No frost buzdolabı yardım

yusufan

Üye
Arçelik 5034 No frost buzdolabımızın iki şikayeti var brincisi ışığı yanmıyor senröde bi problem olduğunu sanmıyorum bir de buzdolabı su kaçırıyore nette araştırdım ama pek iç açıcı onuçlar bulamadım yardım edebilir misiniz?buzdolabının alt kısmı meyvelikler göl oluyor resmen anlamadım gitti

suyu nerden kaçıyor kapıyı açınca alt bölmedenmi geliyor biraz detaylı anlatırsan yardımcı olmamız kolaylaşır

kapıyı açınca meyvelik kısmının üstünde bölme var orada su oluyor kapıyı sonuna kadar dayayınca kapının üzerinden damlıyor bir yerde yok yani her yerde vaer sanki bakıyorum da bi merkezi yok yani her yer ıslak

mıknatıslı contaları kontrol et, dışarıdan hava almaması gerek. buzdolabı ısı kaynağına uzak ve güneş görmeyen bir yerde olmalı, içi dolap içinde soğuk hava akışını engelleyecek kadar fazla doldurulmamalı (içinde fan olmasa bile soğuk hava aşağıya çöker. doğal akış). aklıma gelenler bunlar.soğutma performansı nasıl termostat ayarı kaçta bi kontrol et.

contoları kontrol ettim bi sorun yok
dışarıdan hava girmiyo herlade.buzdolabı fırının yanında ama aralarında 1cm kalınlığınmda tahta var güneşten uzak.buzdolabı fazla dolu değil yani bunlarsa bunları kontrol ettim başka ne olabilir..

defroz zamanında dolaptaki yogunlaşmadan dolayı oluşan buzlar erir vede motorun üstündeki buharlaşma kabına dolabın arka duvarındaki hortumla tahliye edilir.
bu hortumun tıkanması sık sık karşılaşılan su taşmalarının ana nedenlerinden biridir. su tahliye hortumunun dolabın iç kısmındaki ağzını vede hortumun içini şiş veya benzeri bir araç ile temizleyin sorununuz hal olacaktır
kolay gelsin

arkadaşım meyvalık bölmesinin arka kısmında bir delik var üzerindede muhtemelen bir çubuk vardır yada o plastik çubuk yoktur orası dolabın tahliye deliğidir ve direk olarak motorun üzerinde bulunan plastik su kabına gider motor ısındığı için burda biriken suyu buharlaştırarak havaya karıştırır. o deliğin tıkalı bir şiş yardımıyla açabilirsin kolay gelsin

arkadaşım meyvalık bölmesinin arka kısmında bir delik var üzerindede muhtemelen bir çubuk vardır yada o plastik çubuk yoktur orası dolabın tahliye deliğidir ve direk olarak motorun üzerinde bulunan plastik su kabına gider motor ısındığı için burda biriken suyu buharlaştırarak havaya karıştırır. o deliğin tıkalı bir şiş yardımıyla açabilirsin kolay gelsin

5034 No-Frost bir dolap. Arçelik Buzdolaplarında 5 ile başlayan dolaplar No-Frost , 4 ile başlayan dolaplar Statik Derin donduruculu dolaplardır.

Soğutucu bölmenin Tavan kısmında su damlacıkları görüyorsanız. Muhtemelen Drain (Tahliye) kanal ısıtıcında sorun vardır. Yada Tahliye deliği tıkanmıştır. Isıtıcıda Kopuk yada Fiziksel bozulma meydana gelmiştir. Kendiniz değiştirebilecekseniz çok dikkatli olmanız gerekir. soğutucu Evapratörün hemen altında yer alır ve yapıştırma şeklindedir.

5034 model üründe aynı ısıtıcıdan 2 tip vardır. 2001 öncesi ve 2001 sonrası diğe ayrılır. 2001 öncesi tek tek iğne uçlu , 2001 sonrası ise kırmızı ikili soket şeklindedir.
malzeme ücreti 14 tl civarında

servisiniz dolabınızın ara bolme izalasyonunu yenileyecek tahliye kanalını temizleyecek probleminiz çozulecek.

merhabalar, aynı buzdolabından bende de var ve ışığında problem var. nasıl çözdünüz acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri