arçelik tek kapılı buzdolabı yardım

arçelik buzdolabı var modeli arbad 351lux yaklaşık 10 senelik bu buzdolabı sürekli çalışıyor hiç durmadan çalışıyor sorunu ne olabilir yardım

1)yeterli sogutma yapamıyor
2)kapı contası hasarlı ,sogutma tamamlanamıyor
3)kompresör sibop veya pistonları presyon basıncını geri kaçırıyor
4)termostat hassasiyetini kaybetmiş veya hasarlı
5)sistem tıkalı veya gaz eksik
Maddeler halinde belittigim noktaları gerekli titizlikle takip ederseniz sonuca ulaşacaksınız kolay gelsin

Son düzenleme:
kapı contası saglam termostat bozuktur diye yeni termostat aldım taktım hala sürekli çalışıyor

kapı contası saglam termostat bozuktur diye yeni termostat aldım taktım hala sürekli çalışıyor

Arka arkaya mesaj yazmak yerine düzelt butonu ile mesajınızda düzenleme yapabilirsiniz. Bir önceki mesajınız silinmiştir.

arçelik tek kapılı buzdolabının buzlugunda yarısı buzlu karlı öbür yarısında hiç buz kar yok bunun nedeni ne olabilir

arçelik tek kapılı 10 senelik buzdolabım var ve buzdolabının buzlugu yarısı kar yapıyo öbür yarısı kar yapmıyo bunun nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
ne güzel işte yazı kışı bir arada yaşıyosun işin şakası tabi :) kapı lastiğine bak deliklik varmı hava alıyosa bir yerden karlama yapar ya da buzluğu aşırı doldurursan diğer sebepte bu olabilir eğer bunlardan değilse bi servis çağır derim bence bi yerinden kesin hava alıyodur başka sabebi olamaz fikirm bu

arçelik tek kapılı 10 senelik buzdolabım var ve buzdolabının buzlugu yarısı kar yapıyo öbür yarısı kar yapmıyo bunun nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

sayın fırtına20
sorunuzun cevabı verilmişti ama kendi imkanlarınızla yapmak istiyorsanız takıma ihtiyaçlarınız olacaktır

1)yeterli sogutma yapamıyor

3)kompresör sibop veya pistonları presyon basıncını geri kaçırıyor

5)sistem tıkalı veya gaz eksik
2ve 4 nolu sorunlar tarafınızdan kontrol edilmiş ve hasarsız oldugu tesbit edilmiş ise 3ve 5 nolu sorunlardan kesin biridir bu sorunlarsa teknik servisin sistemin gazını boşatarak kontrol edebilme şansı vardır .
takımlarınızı hazırlayın mesela

gaz takımına ve mano metresine
oksijen kaynagına
freon12veya 134a gaz tüpüne
muhtemelende bir ekovat'a
ihtiyaç duyacaksınız .Hepsini hazır edince bildirin size online tamir hizmetimizi sunalım.

buzlukta tıkanıklık varsa ne yapıcak? gümüş lehimi kolay değil herkes yapamaz.
en temizi servise bıraksın...

gümüş lehimi yapmayı öğrenmiş yada yeni buzdolabı almış olmalı...

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri