ADSL Bağlantı Sorunu

panamak

Üye
Merhaba arkadaşlar 1mb sınırsız internet paketini kullanıyorum....sorunum ise çok çok ilginç...airties rt-206 modem kullanıyorum ve modemden hızıma baktıgımda gördüğüm ifadeler

download=1024
upload=256

buraya kadar herşey gayet normal..interneti kullanırken 10 15 dakka sonra download yazan yerdeki 1024 32 oluyo.....düşünebiliyomusunuz 32 kb a sabitleniyo 1mb hızım!!!!!!dahada ilginci asıl burda ağzınız açık kalıcak ev telefonundan herhangi bi numarayı aradığımda modem bağlantısını yeniliyo(adsl ve internet ışıkları sönüp tekrar yanmaya başlıyo) ve hızım tekrar

download=1024
upload=256 oluyo.....

15 dakka sonra gene 32 kb a sabitleniyo hızım sonra gidiyorum ev telefonundan bi numarayı arıyorum aradığım numara farketmiyo,modem baglantıyı yenılıyo ve tekrar hızım 1024 256 oluyo...müşteri hizmetlerini arıyorum telefonu açan yok yani napıcagımı şaşırdım 3 gundur bu boyle :)))) sizce sorun ne olabilir yani kac yıldır ınternet kullanıyorum ben bole bı sorun ne gordum ne de duydum....lütfen arkadaşlar bı yardımcı olun şimdiden teşekkürler

geçenlerde başıma gelen olayı paylaşayım;internet ücretim yarıya hızım 4 katına çıkacak uygun kampanyayı kabul ettim.8mbit hıza yukselttiler o günden sonra bağlanamdım senin gibi 17 dakka bağlanmayı bekledim müşteri hizmetlerine hızımı benim bölgemdeki kablo kalitesine göre hız seçimi yaptı 2 mbit düştü bağlantı hızım şu an çok iyi eskiden kasıyordu şimdi rahat geziyorum.tavsiyem gece 2 ,3 gibi müşteri hizmetlerine ulaş sorunu çözeceklerdir.

hiç bşy yaptıkları yok!an itibariyle gene ulaşamıyorum ayrıca bu kadar saçma bi arıza olurmu 32 kb a düşüyo ev telefonundan gene bi yerı aradım hızım anında eskisine dönüyo!!!10 15 dakkada bir bu olayı yaşıyorum heppp......lütfen arkadaşlar sizce neden olabilir??????

splitterini başkasıyla değiştirerek denermisin.belki o arızalıdır

kardeşim bu kesinlikle bağlantı hızı ile alakalı oldugunu düşünüyorum.
pwr=sürekli
adsl=surekli
ppp=sürekli
wlan yada lan kesik kesik daha doğrusu kota kullandıkça yanıp sönüyor ışıklar bu şekildemi?

kardeşim bu kesinlikle bağlantı hızı ile alakalı oldugunu düşünüyorum.
pwr=sürekli
adsl=surekli
ppp=sürekli
wlan yada lan kesik kesik daha doğrusu kota kullandıkça yanıp sönüyor ışıklar bu şekildemi?

power adsl ve internet ışıkları sürekli yanıyo wireless ise dedigin gibi kota kullandıkca yanıp sönüyo evet bu şekilde

ilginç olan şu anda hızım 312 ye sabitlenmiş 1024 olması gereken hızım...şu an gene ev telefonundan bi yerı aradım çaldırdım ve hızım 312 den gene 1024 e sabitlendı.......splitterıda degıstırdım yanı neden olabılır bi fikriniz varmı yanı böle saçma bi durum görmedim ya

varmı arkadaslar bı fıkrı olan?

Arkadasım aynı sorun bende de var.Bende aynı sorun için 4 haftadır ugrasıyorum...

Ben bilgisayar ileriyle uğrasıyorum Anlıcagın bilgisayarcıyım...
TTneti aradım dedim baglantım surekli kopuoo bir yeri aradım mı geliyor dedim...
Dediler ki bana beyefendi splinter bozuk bozuntuya vermedim kapadım sprintiri deistim tekrar aradim modem dediler ses cıkarmadım modemi de değiştirdim.Her aradığımda farklı bir uydurma modem kablo ethernet kartı ethernet kablosu derken hepsinin değiştirdim...

Amaa eminim ki bağlantılardan kaynaklanan sorun var...
En sonunda babamdan da artık azarı yemeyee basladım.Terzi kendi sokugunu dikemez diyor adam gururuma dokunuyor...

TTneti aradım dedim ben bilgisayarcıyım kardesim tum kayıtlara bakın her seferinde bvirsey arızalıdır diyerek basınızdan savıyorsunuz.Ya bunu cozun ya da ben cozdurme yontemleri bulucam dedim agzımaa qeleni de saydım...
Aynı gunun aksamında.. Konya Genel Merkezlerinden biri aradı sikayetlerimden dolayı dedim kardeşim buraya ekip istiyorum ben gelsin ekip testini yapsın...Tamam dendi ve gorusme bitti..

Bir gun sonra ben isteyim ekip geliyor bina girisinde sinyal zayıf.Evde de sinyal yok denecek kadar az .Ekip babama diyor ki beyefendi kablonuz değişmesi lasım babamda dukkanda kabloyu aldırıyor kutuya girip gidiyorlar...Aynı sorun devam...

Aradım en sonunda dedim kardesim ne bicim insansınız siz.Kabloyu bina girisinden ben yeni deiğiştim zaten.Karsınızda cocuk yok.Dalqami qeciyorsunuz falan diye...

Teknik ekip bu gun icin soz verdi gelincek incelenecek diye ben yine işteyim daha gelmemişler gelirlerse ben sana tam sorunun nee oldugunu solerim...

Bu aradaaa ilcenin ttnet teknik ekip numarasını al...Ttnete ulasmakta zorlanıyorsan onlara direk ulas...

yazını okudum ugur sorunum bu mesajı yazdıktan ıkı gun sonra kendılıgınden duzelmıstı 2 hafta boyunca 1024 256 sapmasız kullandım(sürekli download yaptıgım için kontrol ettım herhangı bı sorun yoktu)iki gun once sorun gene başladı 32 kb sa sabitlenıyo 210 a sabıtlenıyo 600 e sabıtlenıyo adamlar kendı kafalarına gore takılıyolar.....ilçedekı adamlarda bsy yaptıgı yok eve gelıyolar eve gelen ekıbınde tam bı donanımı yok kabloları kontrol edıyolar arkadas onları bende kontrol edıyorum zaten.....dedıgın gıbı aradıgında direkt splitter dıyolar yanı ben anlamadım bu işi......bızımle alakalı bı sorun yok sorun ttnet ıle alakalı...altyapı yetersızlıgı.....sen altyapısını hazırlamadan 8mb cıkarırsan tabıkı bunu dengeleyemezsın ve sorunlar başgösterir....hoş 8mb ten cıktım normal 1024 teyım sorun ara sıra gene devam edıyo.....yanı hıc ellemıcektım tarıfemı öyle devam edıcektı....her ay 49 lıra verıyorum ne ıcın sureklı kopan ve sabıt 1024 veremeyen bı baglantı ve kurum için.....smile falan almayı dusundum ama onlarınkıde telekom altyaıpsı.....yanı buyuk sehırde falan olsam dırekt uydunet falan denerdım cunku olmuyo bu iş......valla ben napıcagımı sasırdım kapattırmayı bıle dusunuyorum artık senın sonuc ne oldu merak ettım yazarsan sevnırım.....yanı ılk mesajımı yazdıgımda telefonla bı yerı aradıgımda sorun duzelıyodu dusun :):) turkıyede rekabet yok akrabam fransada oturuyo sınırsız ınternet artı yurtdısı sınırsız konusma(ülke ıcıde dahıl)30 euro verıyolar....bi de bıze bak sadece net 50 lıra........döşersen bakır kabloları böyle olur işte!!!!!!! dışarıda hep fiber kullanılıyo dıye bılıyorum sallamısta olmıyım......yanı o kadar cok sey yazdımkı...ınsan su telekomda kendıne muhattap bulamıyo ya...o hattakılerın yarısından fazlası kazma zaten.....neyse herkse ıyı forumlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri