Zaman rölesi tavsiyesi

techno149

Üye
Arkadaşlar elimde 2 tane solenoid valf var. Birincisi 2sn açılacak, 2sn sonra duracak diğeri açılacak, diğeri de 2sn açılacak ve durunca tekrar birinciye dönecek. Bu döngüyü sağlamak üzere zaman rölesine ihtiyacım var. Ancak elektrikçi olmadığım için kullandığınız tabirleri pek anlamıyorum. Bana kolay kelimelerle bi zaman rölesi tavsiye edermisiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu bahsettiğiniz uygulamayı bir zaman rölesi ile değilde elektronik bir devre ile yapabilirsiniz.Zaman rölelerinin minimum ayar süreleri 10- 15 dakikadır.Siz saniyeler mertebesinde kontrol yapmak istiyorsanız elektronik devre, PLC vb. kullanmanız şart görünüyor.

Cevabınız için teşekkürler ancak 0,1sn ayar yapan zaman röleleri var.

Arkadaşlar elimde 2 tane solenoid valf var. Birincisi 2sn açılacak, 2sn sonra duracak diğeri açılacak, diğeri de 2sn açılacak ve durunca tekrar birinciye dönecek. Bu döngüyü sağlamak üzere zaman rölesine ihtiyacım var. Ancak elektrikçi olmadığım için kullandığınız tabirleri pek anlamıyorum. Bana kolay kelimelerle bi zaman rölesi tavsiye edermisiniz?
flaşör zaman rolesiyle kolaylıkla olur slm

Bu bahsettiğiniz uygulamayı bir zaman rölesi ile değilde elektronik bir devre ile yapabilirsiniz.Zaman rölelerinin minimum ayar süreleri 10- 15 dakikadır.Siz saniyeler mertebesinde kontrol yapmak istiyorsanız elektronik devre, PLC vb. kullanmanız şart görünüyor.
sayın halilkaplan zaman röleleri ile yanlışınız hatanız var. 0 -60 sn vb bir çok çeşitli ayar imkanlarıyla zaman röleleri vardır.
zaten olmasaydı Y Ü yol vermeyi nasıl yapacaktık

Entes, kael vs.bir cok markada,"flasor"tabir ediln zaman roleleri var.Bir kontak calisir, ayarli zaman sonra o kontak kapali konuma gecer, diger kontak devreye girer. Malzeme saticilarinda, bol ve cesitli markalarda bulunur..

Zeybek teşekkür ederim, aradığım cevabı aldım, peki o flaşör tipten bir taneyle işi halledebilir miyim yoksa 2 tane mi almalıyım, maliyet konusunda sıkıntı yok, kaliteli olmalı. Mesela Omron h3ds-fl diye bişey var ondan kaç tane almalıyım? Cevap verebilirsen çok sevinirim

Zeybek teşekkür ederim, aradığım cevabı aldım, peki o flaşör tipten bir taneyle işi halledebilir miyim yoksa 2 tane mi almalıyım, maliyet konusunda sıkıntı yok, kaliteli olmalı. Mesela Omron h3ds-fl diye bişey var ondan kaç tane almalıyım? Cevap verebilirsen çok sevinirim
bir tane yetrerli olur slm

sayın techno149 kardeş eıntes kael enda crouzet abb gibi markalarda çeşitli tiplerde biz elektrikçiler flaşör (multı funkstıon) zaman röleleri var onlar işini rahatlıkla yaparsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri