fireze makinası manuel çalışma sorunu

deyerli ustalarım bir işyerinde çalışıyorum fireze makinası var eski model sürekli arıza çıkarıp duruyordu bende sistemini söktüm ve yeniden düzenledim yanlız bu makinada hem manuel hemde otomatik kumanda ile çalışıyor ben sadece otomatik bölümünü çalıştırdım manuel olayını çözemedim otomatik ve manuel çalışması gerekiyor sizlerden yardım istiyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çiziminizi koymadan yardımcı olunması mümkün değil,,sadece şunu dıyebilirim. Otomatık calısma devresının girişine 1-0-2 enversör anahtar /buton koyun. Bır devresınden otomatıuk devreyı, bır devresındende, butonları besleyın.

Frezeniz sadece kesici takım freze mi yoksa cnc masa mı? CNC masa ise eğer kontrol paneline bağlıdır muhtemelen manual kontrol kumandası. Daha fazla bilgi...

zeybek usta teşekkür ederim cevabın için saol eski çizim projesi var büyük ve tarayıcıdan geçmiyor makina iki motorlu ve manyetik frenlerle çalışıyor her bir firen için bir kontaktör kullanılıyor ileri geri sağ sol yukarı aşa 6 kontaktörle çalışıyor acil çalıştırılması istendi zaten yeni topladım panosunu 3 günümü aldı iş yerinde bide tek elektirikciyim manuel olarak devreye aldım dün çok uğraştırdı otomatiğe aldım sonra manuel olarak çalışmayı çözemedim cevabında belirttiğin gibi 1.0.2 anahtarını kullanarak bi deneme yaparım lakin olmazsa hangi kontak uçlarında çıkış yapmalıyımki oto ve manuel çalışsın. ve zeybek usta tekrar teşekkür ederim hayırlı ramazanlar

furkan yılmaz konturol paneli masada ve freze sabit masa hareketli

sayın arkadaşım otomatik çalıştırıp manuel çalıştıramamanı anlayamadım,fakat sistemini bilmediğim için genel olarak şöyle bir şey yapabilirsin , zeybek arkadaşında dediği gibi devrenin önüne 1-0-2 pako koy. pakonun bi çıkışından oto plarak diğer çıkışındandabutonlarını besle (start-stop) startla bir röle çektirip mühürlemeni yap ve rölenin açık kontağını kullanarak sistemini çalıştırabilirsin. hayırlı çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri