Otomatik Kumanda Senaryosu (ödev konusu)

aykut55

Üye
her motorun ayrı başlata ve durdurma butonları çalıştırılıp durdurulacak.Her motor kendinden önceki motor çalışmadıkça çalışayacak YAni 1. motor çalışmadıkça 2. motor 2. motor çalışmadıkça 3. motor çalışmayacak.Hangi motorun aşırı akım rölesi atarsa o motor ve ondan sonraki bütün motorla duracak.

ÖDEV SORUSU BU YARDIMALRINIZ BEKLİYORUM ACİLLDİR

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
devreyi tasarlaya bilecek biri yokmu ya ben belli bi aşamaya kadar geldim ama doğrumu emeni değlim

Bir aşamaya kadar geldim ama emin değilim diyorsun.
Birinin çizip al devre şeması demesi asla sana fayda sağlamaz.
Çizimini bir yere upload et ve forumda paylaş.

fump1.png

buyur kardeşim bu devre işini gorur anlatıklarından anladıgım devre bu...

furfs.png

benim geldiğin nokta buraya kadardı arkadaş gönderdiğiyle yardım cı oldu yalnız 4 tane motor niye var onu çözemedim biraz bilgi verirse iyi olur

fv6th.png

1. motoru çalıştırmadan 2. motor, 2. motoru çalıştırmadan 3. motor çalışmaz . her motorun ayrı stop butonu var hangi motorun stop butonuna basarsan sadece o motor durur

1. motorun termiği atınca 1. 2. ve 3. motor durur

2. motorun termiği atınca 2. ve 3. motor durur 1 motor çalışmaya devam eder

3. motorun termiği atınca sadece 3. motor durur 1. ve 2. motor çalışmaya devam eder

aradığın devre bu iyi çalış devreye yardım olsun diye çizdim devreyi iyi çalış daha zor devrelerin üstesinden gel

kolay gelsin

hlyan arkadaşım, çiziminizde 3 adet termık ve bunlarda 3 er adaet kapalı kontak görüyorum. Bu gün pıyasada hangı termık rölede 3 adet bagımsız kapalı kontak var. Ancak şöyle olur, termıklerın acık kontagından ayrı birer yardımcı röle cektırıp bunların kontaklarını kullanırsanız bu işlem mümkün olur. Yanlısmı gördüm.

peki asırı akım rolesı atmadan 2 motoru durdurursam 3, motor calısmaya devam edecekmı ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri