Anahtarlama (yardım)

akerelk

Üye
slm arkadaşlar

Ben bir projeyle ugrasıyorum fakat bir noktada tıkandım kaldım sorum şu pic ten bir çıkış sinyali ile mekanik anahtarlama yapmak istiyorum yani 5 voltla mekanik olarak bir tuşa basmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
mekanik derken bu tuş sanırım bir ağırlık cekmekte aksi taktirde bu işlemi bir role ile cozebilirdiniz proje hakkında daha detaylı bilgi verir iseniz bu tuş ne işe yarar neye benzer gibi daha kolay yardımcı olabilecegimizi dusunuyorum dip not olarakda tusa bir selenoit bağlayarakda bu işi cozebilirsiniz otomasyon sektorunde bu tur selenoid yada konpresorlı basma ve itme gerecleri bulunmaktadır ...

Saygılarımla

benim calışmam cok küçük bir modülde fakat modül üstünde 12 tane tuş var picle sinyal gönderip tuşlara basmak istiyorum bunuda mekanik olarak istiyorum . yani pic in bacagında sinyal oldugunda düğmeye basıp cekmek istiyorum .

benim calışmam cok küçük bir modülde fakat modül üstünde 12 tane tuş var picle sinyal gönderip tuşlara basmak istiyorum bunuda mekanik olarak istiyorum . yani pic in bacagında sinyal oldugunda düğmeye basıp cekmek istiyorum .
bu işlemi iki turlu yapabilirsin birincisi optocuplör sanırım böyle yazılıyordu birde etegre kılıflı roleler vardır ornek olarak ULN2003AN yi incele derim tam isini gorecek bir companent oldugunu sanıyorum daha olmadı npn - pnp taransistorlerle bile bu tip bir anahtarlama devresi yapman cok kolay

Saygılarımla

Opto Kuplörle yanılmıyorsam itme çekme yapamayız ben tam anlatamadım galiba 5 voltu verecegiz bir mil yardımıyla bir itme cekme yapacaz bu itmede düğmeye basacaz çekmede ise basılı olan tustan mili cekecegiz.

Opto Kuplörle yanılmıyorsam itme çekme yapamayız ben tam anlatamadım galiba 5 voltu verecegiz bir mil yardımıyla bir itme cekme yapacaz bu itmede düğmeye basacaz çekmede ise basılı olan tustan mili cekecegiz.

işte yazının en başında bunun için açıklama istedim oncelikle neden itme ve cekme elektiksel bir acma kapama işini gormuyormu yada bu itme cekme işlemi bir valf yada vanamı acıp kapatıyor bunları belirtmeden sadece bu sekilde soru cevap gidebiliriz öncelikle projeni ne oldugunu degil ama neye neden ihtiyac duydugun konusunu açarsan daha kolay olacaktır itme ve cekme işlemini ise dedigim gibi selenoit valfler ile yada hava basınclı olan pistonlarla yapabilecegini dusunuyorum ornek uygulamar internetde mevcut

Saygılarımla

tamam kardeşim cok sağol istediğim cevabı aldım galıba bunu selenoid valfle yapabilirim

peki bu selenoid valflerin mini boyları var mıdır.

cok cesitli boyları var ama boyutları hakkında detaylı bilgiye saip değilim açıkcası benim gorduklerim genelde su ve gaz borularına takılan tipte yanı boylarıda boru ile orantılı

Saygılarımla

Projemin adını argetek koyacam çok teşekkür ederim :D

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri