Açısal Yük Kontrolü

jackle

Üye
load cell ve açı sensörü ile açısal yük kontrolü yapıcam. bu ikisini analog girişleri olan bi cihaza bağlayıp programlayacağım. bu cihazın röle girişleriyle tanımladığım yük operasyon seçicem, çıkışları ile de sistemde aşırı yük alarmı verecek vs... bu türde yada buna benzer kompak bi cihaz biliyormusunuz ?

plc ye nazaran kompak kendi içinde özel bi cihaz olsun istedim..
uygulamada zaten plc kullanıyorum. yoksa böyle bir cihaz aramayı bırakıp PLC ye analog modül ekleyip sorunsuz bi şekilde yapabilirmiyim ?

Ayrıca gösterilen yükü de birşekilde print etmem gerekiyor !

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
load cell ve açı sensörü ile açısal yük kontrolü yapıcam. bu ikisini analog girişleri olan bi cihaza bağlayıp programlayacağım. bu cihazın röle girişleriyle tanımladığım yük operasyon seçicem, çıkışları ile de sistemde aşırı yük alarmı verecek vs... bu türde yada buna benzer kompak bi cihaz biliyormusunuz ?

plc ye nazaran kompak kendi içinde özel bi cihaz olsun istedim..
uygulamada zaten plc kullanıyorum. yoksa böyle bir cihaz aramayı bırakıp PLC ye analog modül ekleyip sorunsuz bi şekilde yapabilirmiyim ?

Ayrıca gösterilen yükü de birşekilde print etmem gerekiyor !

Değerli arkadaşım açısal demekle neyi kastettiğini pek anlamadım ama Loadcell'i dilediğin açıda kullanıp bunu alarm ve diğital çıkış veren Transmitterini kullanabilirsin. Dinacell elektronika'nın VK 3 transmitterini tavsiye ederim.

Vinç uygulamasında kullanıcağım .. açı sensörünü vincin bomuna takıp bomun belli açılarda belirli yüke izin vermesini sağlamam gerekiyor. load cell ve açı sensörü bana ayrı ayrı analog sinyaller vericek ve ben bunları değerlendirecek bi modül düşünüyorum , bikaç model buldum ama yeteri kadar bilgim yok . bu işi yapan ve iyi bilen biri varsa yardımcı olmasını dilerim.

Baykon transmitterden 0-10 volt veya 4-20 ma alabilirsin ama istediğin işlemi nasıl gerçekleştireceğine senin karar vermen gerekir. Bunu gemonun PLC si ile yapabileceğini düşünüyorum. kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri