zelio yardım istemi

Selam ustalar
elimde zelio'nun SR3B261BD akıllı rölesi var bu röle ile 8 adet motorun otomatik olarak sıra ile ister otomatik ister manuel olarak çalışıp durmasını sağlayan
bir program yaptım(FBD İLE)sırası gelen motor eger gerekiyorsa süresini bekleyip çalışıyor ve işleri bittiğinde ister sensör yardımı ile ister manuel olarak işleri bittikçe sırası ile duruyor.
Buraya kadar sorun yok fakat ana motorun akımına göre beslemeyi sağlayan bantın hızını 2 analog girişi ve 2 analog çıkışı olan SR3XT43BD modül yardımı ile ayarlamak istiyorum.
Yani ana motorun akımı yükseldikçe besleme bantı motoru yavaşlayarak motoru rahatlatacak ve ana motorun akımı düştükçe besleme bantı motoru hızlanacak.
Elimde ana motorun akımını algılamak için 50 amper kapasiteli 0-20 ma çıkışlı bir
converter var bunu bir direnç yardımıyla 0-10 volta çevirip analog inputa gireceğim ve analog outputtan aldığım 0-10 volt ile inverteri kumanda etmek istiyorum.
Bayağı uğraştım ama Hangi FDB girişi ve çıkışını kullanmam gerektiğini bir türlü çözemedim
Sorum bu arkadaşlar biraz uzun oldu sanırım ama açıklayıcı olması için yazdım
Yardımcı olabilecek bir usta varsa gerçekten çok memnun olurum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
giriş ve çıkışlara macro yazman lazım analog girişi 0-20 ma olarakta okutabilirsin yani dirençle 0-10 v ta çevirmene gerek yok IN menüsünden 10v xt bu analog giriş out menüsünde xt ao analog output un analog giriş ve çıkışları sağ tıklarsan macro seçeneğini görürsün .

kardeş denedim ama bu analog input ve outputlar için macro seçenekleri silik görünüyor yani aktif değil neyi eksik yapıyorum

koray bu işin macro ile çözüleceğine eminmisin biraz yol gösterebilirmisin nasıl bir çizgi izlemem gerekiyor bu işi yapacak macro oluşturmak için.içine hangi elemanları koymalıyım
biraz daha açarmısın bu konu hakkında çok az şey biliyorum ve bu işi mutlaka yapmam gerekiyor

arkadaşlar zelio SR2A101 FU RÖLENİN bilgisayarda çizerek programlamayı nasıl yapabilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar zelio SR2A101 FU RÖLENİN bilgisayarda çizerek programlamayı nasıl yapabilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Selam,

Bilgisayarına ZelioSoft 2 programını kurman gerekiyor. Program ücretsiz, son versiyonu V4.3 diye biliyorum. Birde kablo ihtiyacın olacak, Bilgisayarında seri port varsa seri, yoksa Usb kablo almalısın. Program oldukça kolay. Sürükle bırak yöntemiyle çalışıyor. Forumda kullanım ile ilgili dökümanları bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri