Vidalı Kompresör Yardım

motorun devri düştüğünde yağ basınçı orantılı bir şekilde düşer atlas copco bu basınca 1 bar ile sınırlama koymuş regülatörden en fazla motor devrini 1000d/dk ya düşürebiliyorsun gerkli yağlama sağlanması için opto 22 ilede mükemmel bir kontrol ve izleme imkanı bulabilirsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bence motor devri düşsede yağlama sorunu olmaz , sebebi yağ tankında basınç yükte iken sürekli olur , basınç olunca yağ enjekte edilir .

Arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Ben yeni bir vidalı kompresör yapıyorum.Mekanik kısımlarını bitirdim.Elektrik ve elektronik kısmı konusunda yardımcı olmanızı isteyeceğim.bilenler için söylemek isterim ATLAS COPCO misali bir kompresör olması gerekiyor.Bu kompresörde 2 Adet sürücü (37 kw Ana motor,2,2 kw fan motoru)bulunacak.Bu sürücüler sistemde PİD modda çalışacak.Yani basınç istenilen değere geldiğinde ana motorun devri düşecek.Sıcaklık istenilen değere geldiğinde fan motorunun devri düşecek.Benim istediğim bir hmi+plc veya bir gömülü sistem plc ile bu sürücüleri ve diğer giriş ve çıkışları tek yerden kumanda etmesi.Bu plc nin en az 3 adet sıcaklık sensörü,2 adet basınç sensörü,5 adet DI ve 5 adet DO olması gerekiyor.Bu plc nin sürücülere kumanda edebilmesi için Analog çıkışı veya 0-10 V veya bir şekilde frekans gönderebilmesi gerekiyor.Ayrıca plc üzerinde motor devrini ve akımını da görmem gerekiyor.Piyasada satılan bir takım cihazlar mevcut ve bu cihazlarla yapmak belki daha kolay fakat bu cihazların çok eksik yönleri var.En önemlisi kompresörde oluşan statik elektriğe karşı çok fazla dirençli değiller.Bu proje ile ilgili olarak Atlas copco nun bir plc cihazı elime geçti.Fakat cihazın sensörleri için cihazın 4 katı fiyat verdiler.İstediğim şeyin bütün ipleri elimde olması gerekiyor.Gerektiğinde benim kolaylıkla müdahale edebileceğim bir cihaz olmalı.Cevaplarınızı bekliyorum.

bu konuda ayrıntılı bilgi kompresorbursa sitemizde bulabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri