zamanlayıcı ve karşılaştırma komutları kullanımı

sutlac

Üye
Arkadaşlar S7 300 de herhangi bir zamanlayıcı komutunu karşılaştırma komutlarıyla nasıl kullanıyoruz?
Mesela timer ı 9 saniyeye ayarladım.İlk üç saniye 1. motor,sonraki 3 saniye 2. motor,sonraki 3 saniyede 3. motor çalışsın.S7 200 de olay çok basit ama s7 300 de karışık.Compare'e girdiğim değerlerde hep hata oluyor.
bu konuyla ilgili herhangi bir örnek program varsa çok ii olur.teşekkürler

Arkadaşlar anlatsanızda olur.Örnek programa gerek yok:))))

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Timer ın BCD çıkışını bir word e aktar ( örnek mw30 ), sayma değerini geriye doğru decimal olaral görebilirsin. 1 sn, 256 karşılık gelir, 9 saniye 2304 olur. geriye doğru 1 er saniye yani 256 çıkar. örneğin 1. saniye 2048 olur. 2048 den küçük veya eşit ise diye compare et, motora çıkış ver.

Dün uğraşa uğraşa buldum.ilgin için teşekkürler.

9 sn den büyük değerlerde neden çalışmıyor.:confused:

Öncelikle herkese selamlar 12 sınıf endüstriyel Bakım onarım öğrencisiyim bu konularda yardım almak istiyorum bu konuları çıktı olarak atabilirmisiniz MAİL ADRESİM:[email protected]
1-)PLC İLE KARŞILAŞTIRMA KOMUT DEVRE UYGULAMALARI
2-) PLC İLE MOVE KOMUT DEVRE UYGULAMASI
3-) PLC İLE MATEMATİKSEL İŞLEM DEVRE UYGULAMASI
4-) PLC İLE DİSPLAY ÇALIŞTIRMA UYGULAMASI

Öncelikle herkese selamlar 12 sınıf endüstriyel bakım onarım öğrencisiyim bu konularda yardım almak istiyorum bu konuları çıktı olarak atabilirmisiniz MAİL ADRESİM:[email protected]
1-)PLC İLE KARŞILAŞTIRMA KOMUT DEVRE UYGULAMALARI
2-) PLC İLE MOVE KOMUT DEVRE UYGULAMASI
3-) PLC İLE MATEMATİKSEL İŞLEM DEVRE UYGULAMASI
4-) PLC İLE DİSPLAY ÇALIŞTIRMA UYGULAMASI

kstmn kardeşim direk ödevini teslim etmek için çıktılarını mailine istemisin sanırım...Bunları öncelikle hangi plc ile yapacağını söylemen gerekiyor.Ayrıca Yavuz Eminoğlunun kitabını alırsan yazdığın herşeyi hem öğrenir hem de teslim edersin hocana..
Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri