Zaman ayarlı çalışma

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Start butonuna bastigimda örnek motor 10sn sonra çalışacak stop butonuna bastigimda da motor hemen değil 4sn sonra duracak çizimi yapamadım bir yardımcı olur musunuz ters zaman rolesiyle motoru calisti yorum ama 4sn sonra gecikmeli durduramiyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Stop butonunu, NA buton yapın, bununla bır yardımcı röle çektirin.Röleye paralel bir zaman rölesi çeksin. Zaman rölesinin NK kontagını da, stop butonu yerıne kullanın.Ayrıca, bır acıl stop butonu kullanın.

Buyrun

ssj.JPG

Ekts dosyası ektedir

Ekli dosyalar

• sss.esc
    20.5 KB · Görüntüleme: 14
EKTE

Ekli dosyalar

• ZAMAN SAATİ.pdf
    234.7 KB · Görüntüleme: 22
k3 mühürlemesi kapalı degil acık olacak benim anladıgım zaman rölesi 2 bobin ucu k3 den enerjilenmeli birde bu zaman rölesi 2 yi k1 acından almışsın kapalı olcak k1 cektiği zaman zmr2 den irtibat kesimesi gerek

Serkan usta kendinizde ekts de uygularmisiniz similasyonda k3 un muhurlemesi açık kontak kırmızı çizgili hatlar enerji verildiği haldeki görüntü o k3 kontağı no dur

Stop butonunu, NA buton yapın, bununla bır yardımcı röle çektirin.Röleye paralel bir zaman rölesi çeksin. Zaman rölesinin NK kontagını da, stop butonu yerıne kullanın.Ayrıca, bır acıl stop butonu kullanın.
Sayın zeybek sema cizebilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri