yurtdıosında calısacak elektrık ustası tunel kalıp usta ustabası ve formenoın aylıgı

estoril

Üye
yurtdısında calısacak tunel kalıp ustasının ustabasının ve de formenın aylıgı ne oılmalıdır ??

yurtdısında calısacak tunel kalıp ustasının ustabasının ve de formenın aylıgı ne oılmalıdır ??

elek.ustası 1200-1250usd ustabaşıyla fazla mebla oynmaz en fazla 100usd oynar.
formen ise 1500-1600 civarı tahnin ediyorum

yaptığım hesaplama günlük çalışma 10 saatten ve 2 pazar yat 2 pazar çalış tarifesi boyle olur diye biliyorum.

Arkadaşım yeni yurt dışından geldım Sana yardımcı olmak isterim mümkünse;
kural 1 yurt dışında sabit maaş ücreti konuşulmaz Saat ücreti olarak anlaşma yapılır.oda şu Şekilde
Kalfa - Yardımcı : 2 $ ile 2,50 $ arası
Usta : 3,40 $ ile 3,85 $ arası
Formen : 5 $ ile 6,25 arası oda Fix maaşa girer ortalama 1500 $ fixlenir
Kural iki Yurt dışındaki Şantiyelerde 1 ayda 2 yat tatili vardır bu yat tatillerinde çalışırsan 2 katı saat ücreti yazarsın umarım yardımcı olabılırım

Fiyat belirleme işi ustasına göre değişir.
Şimdi 1500 $ + Mesai olmazsa gitmem yurt dışına Türkiyede 1500 Tl alıyorum 17 yıllık elektrikçi olarak 1200$ Yurt dışına gitmem.
İyi usta 1500$, formen veya usta başı 2000$ aşağı olmaz.

Fiyat belirleme işi ustasına göre değişir.
Şimdi 1500 $ + Mesai olmazsa gitmem yurt dışına Türkiyede 1500 Tl alıyorum 17 yıllık elektrikçi olarak 1200$ Yurt dışına gitmem.
İyi usta 1500$, formen veya usta başı 2000$ aşağı olmaz.

Yurt dışında Öyle para verecek iş bulursanız banada haber verin!!

ben buna katılmam buradad o parayı alırsın ben suudıde 1800 u s d artı mesaı alıyodum bu para yerıne gore deısır artı ustanın yada formenın fırmaya kendısını satmasına baglıdır !:cool:

ben buna katılmam buradad o parayı alırsın ben suudıde 1800 u s d artı mesaı alıyodum bu para yerıne gore deısır artı ustanın yada formenın fırmaya kendısını satmasına baglıdır !:cool:

arkadaşım suidi arabistan veya diğer arab ülkerinde iş potasiyeli yüksek özellikle dubaide burada çalışan metahitler ile nasıl tanışırım bilginiz var ise paylaşabilirmisin tsk. ler

ben şu anda libyadayım.formenler 2000 usd fix maaş.ustalar 3.4-4 usd saat ücreti calışma satleri normal calısma 8+2 uzerınden ıkı haftada bır 1 gün tatil.fazla mesailer yuzde 50 ile tatil mesaıler yuzde 100 ıle carpılır.aslında bu ucretler dusuk.krız muhabbetıne dusuk tutyorlar.ben bu paraya 3 yıl once rusyada calısıyordum.su anda 1650 fıx alıyorum.

bızım fırmanın arap ulkelerınde ıslerı cok.sımdı mısırda ıs alıyorlar.karıyer netten Renaissance Construction diye girersen görürsün.köklü ve sağlam bir firmadır.sansını denemende fayda var.

Bu işin piyasa fiyatı olduğunu sanmıyorum herkez kendini sorgulasın neyi almayı hakettiğini düşünsün ve almakta kararlı olsun diyorum ben şimdiki çalıştıgım işletme firmasından önce yurt dışı şantiyelerinde 5-6 yıl kadar çalıştım bir çok ülkeye gittim. Arkadaşlar mevcut çalışan işiçilerin fiyatlarını vermişler ama bu firmaya görede değişebilir. Ama sana tek diyeceğim mümkün ise ana firma ile gitmeyi birde işçi sıfatıyla işçi bulma aracılığıyla gitmeni tavisiye ederim bir çok firma var yurt dışında turist vizesiyle işçi çalıştıran vwe bununda hiç bir garantisi yok eger maaşın aylık yatmıyorsa ülkeye döndüğünde hiçbir şey talep edemessin bir çok tanıdıgım insanın bu şekilde emekleri heder olmuştur. Herkez bir fyat verir ama önemli olan o paraları alabilmek bilmem anlatabildimmi. Saygılar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri