yildiz-ucgen yolverme

kumanda ve güç bağlantılarını tekrar gözden gecirmenizi tavsiye ediyorum. özellikle üçgen kontaktörünün ana kontaklarına bakınız

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kumanda ve guc devresinin kontrolunu yapti bi sikinti gorunmuyo bosta calisiyor

çalışmada sorun olmaz zaten startı verince yıldızdan üçgene geçtiği anda kontaktörlerin çekme bırakma tepkime sürelerinden dolayı faz çakışması olur. buda her start verişte olmaz arada bi yapar. dediğim bağlantıyı yapın kesin çözümdür.
Arada bir ! faz karşılaşması olabilir ,normaldirmi diyorsunuz ?

bir avometre ile
U ile X
V ile Y
W ile Z
ölçümünü yapın
direnç değerleri yaklaşık aynı ise mekanik arıza bakın. rulman v.s.

Yardimlariniz icin tesekkur ederim sorun sargilarin kavrulmasindan kaynaklanmis

Arada bir ! faz karşılaşması olabilir ,normaldirmi diyorsunuz ?
normaldir demiyorum kumanda devresi eksik diyorum kontak emniyeti yoksa faz çakışması olur. yıldız üçgen kontaktörlerine giden bobin uçlarındaki kabloların nerden geldiğini kontrol edin. yukarıda nasıl bağlanması gerektiğini yazmıştım.

YIyıldız üçgen bağlantıda motor klemensleri uvw ile xyz arasına üçgen bağlantıl olacak şekilde kısa devre bağlantı yapılırmı yoksa aralarında bağlantıya gerek yok mu teşekkür ederim

YIyıldız üçgen bağlantıda motor klemensleri uvw ile xyz arasına üçgen bağlantıl olacak şekilde kısa devre bağlantı yapılırmı yoksa aralarında bağlantıya gerek yok mu teşekkür ederim

Yıldız-Üçgen bağlantı yapılacak motorun klemens kutusu açılır üçgen bağlantı baraları sökülür. Motor sargılarının yıldız bağlantısı yıldız ve ana kontaktör üzerinden, sargıların üçgen bağlantısı üçgen ve ana kontaktörler üzerinden sağlanır.