YG Tek Hat Şeması

cagla_

Üye
Merhaba arkadaşlar ben tek hat şema çizimi için yeni uğraşmaya başladım. Elimde bir de tek hat şeması var. Orada anlamadığım üçgen şeklinde bir yer var. 28 m aralıkla çizilen. Bunların ne anlama geldiğini bilen var mı? Başka şemalarda da denk geldi ama anlayamadım bir türlü. Bir de sol üst köşede 36kV 5kA yazan ifadenin Parafudr olduğunu tahmin ediyorum ama sizler ne diyorsunuz?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 142
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Parafudr tahmini doğru,
üçgenlerin elektriksel bir gösterim olduğunu düşünmüyorum, kablo hattının başlangıç ve bitişini gösteriyor, N-12 nihayet direğinden harici tip başlık ile 2XSY kablo bağlantısı yapılmış olması lazım ama alttaki üçgen ve kablo nereye bağlı gönderdiğiniz şemada görünmüyor.

içi boş üçgen şekil dahili tip kablo başlığı anlamına gelir.

Teşekkürler ademcelik, yazdığım ''üçgenlerin elektriksel bir gösterim olduğunu düşünmüyorum'' talihsiz bir cümle olmuş.

Ama xlpe kablonun başladığı ve bittiği direklere parafudr eklenmesi gerekiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri