Yetersiz amfi Gürültülü ses

KAwie

Üye
elimde 2 adet inverterdan çıkan 13003E var minton hts2089 modeli hoparlörüm var kendi amfisine paralel olarak tüplü televizyondan söktüğüm 10w 8 ohm 2 adet hoparlör var sorun şu ki sesi yükselttiğimde gürültü oluyor ve doğru düzgün ses ve verim alamıyorum bunun için de amfi lazım bu elimdeki 13003E ler ile yapabileceğim bir amfi önerirmisiniz birde elimde yine televizyondan çıkan tda6108jf var bununlada oluyorsa nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

elimde 2 adet inverterdan çıkan 13003E var minton hts2089 modeli hoparlörüm var kendi amfisine paralel olarak tüplü televizyondan söktüğüm 10w 8 ohm 2 adet hoparlör var sorun şu ki sesi yükselttiğimde gürültü oluyor ve doğru düzgün ses ve verim alamıyorum bunun için de amfi lazım bu elimdeki 13003E ler ile yapabileceğim bir amfi önerirmisiniz birde elimde yine televizyondan çıkan tda6108jf var bununlada oluyorsa nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
13003 yüksek frekans anahtarlama transistoru. Ve TDA 6108 de, tüplü TV ler için renk sürücü entegresidir. Bunlarla anfi zor olur. Yapılsa bile dinleyene eziyet olur.

Ek: TV den o hoparlörleri çalıştıran entegre çıkmadı mı? 10w civarı çıkış veren dahili çıkış katı (amplisi) olmalı.

Son düzenleme:
Ölçü aletlerin yoksa hiçbirşey yapamazsın.
Empedans uyumsuzluğu vardır.
Amfi kazancı yuksek olursa kesime gider.
Sinus dalgası kare dalgaya dönüşür yani.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri