yeni mezun mühendisim

endizyar

Üye
Bir ay kadar önce mezun oldum(elekt-elektronik müh) iş başvurusu yapabileceğim yerler hakkında b,ilgilendirecek, varsa iş arayanlarla görüştürecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum
kısacası yol gösterin bana ustalar :)

Benim fikrim iş başvurusu için en yakın askerlik şubesine gidebilirsin :D

en erken ağustos celbiyle gidebilirim e bu arada çalışmam lazım :)))
yoksa bende senin gibi düşünüyordum

ozaman yaşadığın yerdeki sanayii git pano yapan veya iyi bir elektirkçiye karın tokluğuna çalışırım de.Ağustosta askere gitmeyi planlıyorsan en iyisi bu olur kimse 3-4 aylığına işvermez. Eğer İstanbul yaşıyorsan birsürü ücretsiz kurslar var onlara katılabilirsin. PLC yi iyi öğrenmen senin için çok büyük bir artı olacak.
Geçenlerde yeni mezun bir arkadaş geldi 3 aylığına bizim fabrikada stajer adı altında kaldı( tabi biraz torpil ile :) ) buna benzer birşey de bulabilirsin..

ben askerden önce bir firmaya gittim. kontrol panoları topluyorlar genelde de yıldız üçgen panolar. arasıra sensör montajları oluyordu müşterisine göre. bedava çalışayım dedim patrona teknisyen olarak , sağolsun asgari ücretin biraz üstünde para verdi ama derdim para değildi zaten. 3.5 ay çok şey öğrendim orda. kablo soyma aleti olmadığı için yan keski ile soyuyorduk kabloları ellerim de nasır tutmuştu nerdeyse ama sağolsunlar. bana çok faydası oldu. sen de askere kadar kursa gidebilrsin veya 3 e 5 e bakmadan işçi olarak da olsa çalış. çünkü rakibiniz çok fazla mezun sayısı almış başını gidiyor.

elektronik muhendıslığınde teknisyendım emeklıyım toy muhendis kardeşımıze tavsıyem mesleğe gerçekten gonul vermış bırıysen enaz bır yıl maddı duşunmıyeceksın okulda sıze oğrettıklerı bır örnek vereyım ankaradan istanbul a bırkaç yol var sıze en kısa yol nasıl gıdılır onu oğrettıler bende sızlerın içinde 25 yıl geçırdım oğrendıklerını yaklaşık tahmın edıyorum lutfen yanlış anlama benı arkadaşım arkdaşların dedığı gıbı askere gıdene kadar piyasayı oğren ben kamuda 25 yıl çalıştım elektrık elektronik muhendislığınde araştırma laboratuvar teknısyenıydım emeklı oldum 4 yıldır daha yenı yenı toparladım kendımı bır cıhaz tasarladım onun pazarlamasını uretımını yapıyorum dıplomayla herşey bıtmıyor zaman sızın zamanınız değerlendırın yarın geç olabılır

hepnize teşekürler değerli fikirleriniz için

eğer derdin para ise bence yüksek gerilim işini öğren ben otomasyon üzerine çalışıyorum hakkettiğimi alamıyorum saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri