Yeni cnc için tavsiyeler

Şaka bir yana Turgay abinin önerisi mantıklı. Motorsiklet motoru veya elektrikli araba (oyuncak değil, gerçek araba için elektrik motoru) kullanılabilir. Fırçasız güzel motorlar bunlar. Elektronik hız kontrol üniteleri de var.

Ben de bir süre önce aliexpress'te satılan dikiş makinesi servo motoru ve sürücülerine takmıştım kafayı.

bence alınabilir. ama busefer direk spindle akupe edemessiniz. rulmanları yataklaması bilmemnesi sizi yıldırabilir.. şöyle düşünüyorum en azından daha uyguna bir inverter ve spindle alın, daha sonra update edilebilir.. tabi elde yeteri kadar alet edavat ve zaman varsa.. genede yapılmaması için bir sebep yok. herşeyi hazır alacak değiliz ya.

bence alınabilir. ama busefer direk spindle akupe edemessiniz. rulmanları yataklaması bilmemnesi sizi yıldırabilir.. şöyle düşünüyorum en azından daha uyguna bir inverter ve spindle alın, daha sonra update edilebilir.. tabi elde yeteri kadar alet edavat ve zaman varsa.. genede yapılmaması için bir sebep yok. herşeyi hazır alacak değiliz ya.
espirisine demiştim gerekli alet edevat yok elimde hazır almak durumundayım zaten artı sizin kadar iyi anlamıyorum mekanikten

İnternette bu tarz bir video ile karşılaştım sizce nasıl olur performansı

demir aluminyum harici şeyler kesebilirsinsin
ama bence uğraşmana değer mi bilemem
sonuçta yalpalamadan er milini motora düzgün montajlamak lazım
esc güç kaynağı falan derken belkide aynı paraya denk gelebilir.
metal işleyecem diyorsanız 2.2kw dan aşağısını düşünmeyin (düşük devirler için özellikle)

Merhaba kusura bakmayın sürekli sürekli sorular soruyorum berki çok basit sorulardır sorduklarım cahilliğime verin.
Şöyle bir öneri aldım sizin tecrübelerinize başvurmak istedim

çok kaliteli bir cnc kontrol kartı yerine orta halli iş görecek bir kart alıp onun yerine kaliteli motor ve sürücü alınabilir dendi sizce bu tarz bir alım mantıklımıdır bu bağlamda ortalama makine boyutu olarak
80-100 cm genişlik * 100-150 cm de uzunluğa sahip bir makine yapmak istiyorum bu makine için uygun motor ve sürücü ne önerebilirsiniz

birde netten şu seti buldum ama bu sette sadece kontrol kartı için yorumlarınızı bekliyorum

http://tr.aliexpress.com/item/CNC-R...mach3-4/1000001533674.html?isOrig=true#extend

kart ile alakalı detaylı bilgi burada

http://indo-ware.com/produk-3866-usb-interface-mach3-motion-control-card-rnrmotion.html
http://indo-ware.com/produk-3866-usb-interface-mach3-motion-control-card-rnrmotion.html

TB6560 onermiyorum. 6600 ler fena degil.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sürücü kısmına cevap vereyim. TB6560 Toshibanın eski entegresi ile yapılan bir sürücü. Bu tür sürücü alacaksanız, daha yüksek akım ve gerilimle çalışabilen TB6600 entegresi içeren sürücü almanızı öneriyorum.

Ek:

İddialı, güçlü bir makina hedefliyorsanız zayıf kalabilir. Motor seçiminize de bağlı daha daha yüksek akım ve gerilimle çalışabilen daha kapasiteli ve daha yüksek fiyatlı kartlar da var.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri