Yemek ısıtıcı termostat bağlantısı

Ekleyim,
2 nolu uç'tan lamba için aynı şekilde bağlantı yapabilirsiniz. Lambanız çalışmıyorsa bağlamanız çok da elzem değildir. (Yeşil-kırmızı, ısıtma devrede/değil.)
Aynı şekilde derken Bir şekil göstermediniz ki lamba yansın istiyorum termostatin çalışıp çalışmadığını görmek istiyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Bu resimler öncekinde de var lambanın ucunda kablodan başka şey yok mu, diyot dediğin şey nerede?

Bu resimler öncekinde de var lambanın ucunda kablodan başka şey yok mu, diyot dediğin şey nerede?
Diyot lambanın bacağına bağlı benim mesele diyotla değil bağlantısı ile termostati çevirdim mi lamba yanacak belli Bir sıcaklığa gelince sönecek bu bağlantı yi sağlamak istiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20170118_133441_1.jpg
    IMG_20170118_133441_1.jpg
    146.8 KB · Görüntüleme: 12
Aynı şekilde derken Bir şekil göstermediniz ki lamba yansın istiyorum termostatin çalışıp çalışmadığını görmek istiyorum
Mesajın başında ekleyim, derken @mercan001 ustanın cevabına istinaden di.
Klemensten bir uç al termostatın orta ucuna bağla, kırmızı ısıtıcı uçlarından birini de termostatın 1 nolu ucuna bağla, diğer kırmızı ısıtıcı ucu direk klemensin diğer ucuna bağla çalıştır. Lambaya gelince diyot dediğin şey direnç olmalı resmini koyarsan yardımcı oluruz (şimdilik devreye bağlama).

1 nolu uctan yaptığınız ortak bağlantı kırmızı lambaya ısıtıyor konumu,
2 nolu uctan yapacağınız bağlantı yeşil lambaya ısıttım hazır konumu.

Tamam, diyot dediğin şey direnç, ve eğer lamba ve direnç sağlam ise kırmızı kablolar gibi aynı noktalara bağlarsan ısınırken yanar devreden çıktığında söner.

Resimde lambanın kablo ile bağlantı uçları birbirine değiyor gibi gördüm eğer öyle ise yalıtım yapmanı öneririm. Direncin değeri de küçük gibi orijinal mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam, diyot dediğin şey direnç, ve eğer lamba ve direnç sağlam ise kırmızı kablolar gibi aynı noktalara bağlarsan ısınırken yanar devreden çıktığında söner.
Tşklr ustam direnç 250 v yazıyor uçları birbirine degmiyor
Devre olmuş mu usta dediğin gibi yaptım bu arada klemens te görünen mavi kablo faz notur değil orası Kafa karışıklığı yapmasın

Ekli dosyalar

• IMG_20170118_140603.jpg
    IMG_20170118_140603.jpg
    213.9 KB · Görüntüleme: 15
Moderatör tarafında düzenlendi:
Devre olmuş ama son sözünü anlayamadım, klemensteki kablolar fişin kabloları değil mi?

Fark etmez fişi ters takarsan mavi nötür kahve faz olur. ;)

Fark etmez fişi ters takarsan mavi nötür kahve faz olur. ;)
Usta gerçekten çok teşekkür ederim hiç bir sorun olmadı lamba da yanıyor termostati kapatınca kapanıyor herşey tamam da bu boşta Kalan uc nedir yani onu niye oraya koymuşlar bence ortalığı karıştıran oydu

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,135
Son üye
bssjhe

Yeni konular

Geri