yardımcı olurmusunuz?

zankos

Üye
elektrikten anlayan arkadaşlar ben kuluçka makinesi yapmak istiyorum sadece termostat özelliği olan ucuz dijital termostat alacağım bir tane buldum ama nasıl kullanılır 12v çalışıyor galiba fakat mesela ampul bağlayacam veya resistans 100watt lık bunu nasıl yaparım 12v lık adaptor hem cihazı hem ampulleri çalıştırırmı?

http://tr.aliexpress.co...ipping/32248510510.html ürün de bu

Bu cihaz 12vdc ama senin kullanacağın lambalar 220 vac olacak ısı nedeniyle!nem alma cihazı eğer 12 vdc ise voltaj sabittir bizim için önemli olan amperdir?voltaj çarpı amper bize watt olarak gücü verir nem alma cihazının çalışma voltajı ne?12 volt dc ise amperi ne kadar?bunlar önemli bu bilgiler olduktan sonra 12vdc adaptörümüzün çıkış amperi kaç amper seçmeliyiz ortaya çıkar!

12 volt ampuller ile calisir da asil termostatin enerji cikoslarini yani lambaya baglayacaginiz kismini bir roleyebaglayip onunla 220 volt lambayi calistirmayi denemenizi oneririm. isinizi gorur.

12 volt ampuller ile calisir da asil termostatin enerji cikoslarini yani lambaya baglayacaginiz kismini bir roleyebaglayip onunla 220 volt lambayi calistirmayi denemenizi oneririm. isinizi gorur.
12 VDC lamba kuluçka makinasındaki gerekli ısıyı verebilir mi?verir ama bu sefer amper yükselir.Sizin dediğiniz gibi 12 volt röle ile 220 vac lamba bağlamak daha doğru bir tercih olur!

12 VDC lamba kuluçka makinasındaki gerekli ısıyı verebilir mi?verir ama bu sefer amper yükselir.Sizin dediğiniz gibi 12 volt röle ile 220 vac lamba bağlamak daha doğru bir tercih olur!
niye vermesin? 220 volt 15 watt lamba oldugu gibi 12 volt 30 watt lamba da var 55 watt da.paralel uc dort tane baglarsiniz ama bu tip devreler dc calisir ve dc gucde bu kadar amper cekmek akillica olmuyir. ozellikle smd cihazlarda. dc akim alternatife gore daha fazla yoruyor hatlari, isi da cok oluyor. role ile ac ye cevirmis oluyorsun lambaya giden akimi.

bn de onu diyoum ya. ckk yuksk amperli. hem oyle olsa bile. isi kontrolunden amper gecirip zorlama kyi degil. zamansiz ceker salteri. role ile az akim gecirirseniz daha iyi isitma yapacqwktir,

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,136
Son üye
ugur ta

Yeni konular

Geri