Yardımcı olabilirseniz sevinirim

yarissever

Üye
Merhabalar ustalarım böyle bir devre var gördüğüm kadarıyla 3 eleman( direnç,reed switch,triyak gibi bişi) ile motoru çalıştırıyor mıknatıslı eleman switch çekince motor çalışıyor kapağı açınca mıknatıs uzaklaştığı dan motor kendi duruyor 220 ile çalışıyor. Sizden ricam hangi elemanları kullanırsam bu cihazı calistirabilirim aynı şekilde yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230817_083451.jpg
    IMG_20230817_083451.jpg
    238.6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230817_083610.jpg
    IMG_20230817_083610.jpg
    134.6 KB · Görüntüleme: 32
Dil kontağı motor beslemesine seri olarak bağlayın. Dil kontak mıknatısı görüyorsa motor çalışacaktır. Kapak açılınca dil kontak devreyi keser motor durur. Dil kontağın kontakları motor akımını kaldırmazsa aynı yöntemle bir triyak ya da röleyi sürün. Sürmüş olduğunuz tiryak ya da röleyle de motoru sürün. Prensip bu.

Dil kontağı motor beslemesine seri olarak bağlayın. Dil kontak mıknatısı görüyorsa motor çalışacaktır. Kapak açılınca dil kontak devreyi keser motor durur. Dil kontağın kontakları motor akımını kaldırmazsa aynı yöntemle bir triyak ya da röleyi sürün. Sürmüş olduğunuz tiryak ya da röleyle de motoru sürün. Prensip bu.
Ustacım ilginize teşekkür ederim oncelikle bu ürünü okulumuzda yemekhanede kullanıyoruz bana kullanmam gereken parça ve şema cizerseniz memnun olurum tekrardan teşekkür ediyorum

Yakın çevrenizdeki bir elektrikçi ya da elektronikçiden destek alın. Bu kadar tarif yapıldıktan sonra işi tamamlayabilme beceriniz yoksa hiç uğraşmayın. Can ve mal kayıplarına neden olabilirsiniz. İşi ehline yaptırın.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri