Yardım gerekiyor Beko 2012cxy

Dearpest

Üye
Merhabalar, en son yıkama yaptığımda makinenin dibinde suyun birikmiş olduğunu farkettim sonra boş çalıştırdım ve suyun gitmediğini fark ettim ilk olarak pompayı değiştirdim ve makine artık su atabiliyordu fakat hala calışmıyordu kapı kilidinde bir temassizlik vardi surekli acik-kapali gosteriyordu rastgele sekilde bende kapi kilidini degistirmeye karar verdim fakat halen daha calismiyor soketin 3 girisinin orta kisminda elektrik var diger 2sinde yok , kapi kilidi genel olarak kilitlenmiyor altindaki pin asagiya inip kapiyi kilitlemiyor sorun nerede olabilir en son camdan asagiya atacagim makineyi 😂

Güncelleme; eski bozuk sensörü taktığım zaman 2 ve 3 numaralı portlarda elektrik bulunmakta ve makine kapağın kapalı olduğunu görmekte , yeni sensörü taktığım zaman ise 1 ve 3 numaralı portlarda elektrik bulunmakta ve makine kapağın açık olduğunu görmekte. yanlış yorumlamadıysam normal şartlarda sensörün ısınması gerekiyor bu ısı sonucunda 2 ve 3 numaralı portlar aktif hale gelecek fakat olmuyor bundan dolayı yeni sensörde arıza olabileceğini düşünüyorum araştırmalarım devam ediyor. Üniversite yıllarımda da yaşadığım sorunu burada da yaşıyorum bizim ülkenin vatandaşı yeterince bencil bir vatandaş olduğu için Türkçe kaynak ve forumlarda herkes bilgilerini sır gibi saklıyor yabancı forumlardan daha çok yardım alıyorum. Çözümü bulduğum zaman buraya ekleyeceğim benim gibi sorun yaşayanlar çözüme daha kolay ulaşsın diye. ve hayır usta çağırmayacağım yeterince teknik birikimim bulunmakta kendim çözmeye çalışacağım

Güncelleme; eski bozuk sensörü taktığım zaman 2 ve 3 numaralı portlarda elektrik bulunmakta ve makine kapağın kapalı olduğunu görmekte , yeni sensörü taktığım zaman ise 1 ve 3 numaralı portlarda elektrik bulunmakta ve makine kapağın açık olduğunu görmekte. yanlış yorumlamadıysam normal şartlarda sensörün ısınması gerekiyor bu ısı sonucunda 2 ve 3 numaralı portlar aktif hale gelecek fakat olmuyor bundan dolayı yeni sensörde arıza olabileceğini düşünüyorum araştırmalarım devam ediyor. Üniversite yıllarımda da yaşadığım sorunu burada da yaşıyorum bizim ülkenin vatandaşı yeterince bencil bir vatandaş olduğu için Türkçe kaynak ve forumlarda herkes bilgilerini sır gibi saklıyor yabancı forumlardan daha çok yardım alıyorum. Çözümü bulduğum zaman buraya ekleyeceğim benim gibi sorun yaşayanlar çözüme daha kolay ulaşsın diye. ve hayır usta çağırmayacağım yeterince teknik birikimim bulunmakta kendim çözmeye çalışacağım
Yabancı forumlar senin canını düşünmüyor. Tehlikeli bir işlem olduğu için işi yetkilisinin yapması gerektiğini düşünüyoruz. Sensörü iptal edip dümdüz bağlamayı da düşündüğünüz için sizi yanlış bir yola yönlendirmek istemiyoruz.

O kilitlerin yan sanayileri çok çabuk bozuluyor ve elektronik kartı da bozuyor. Orjinal kilit aldığınızı düşünüyorsanız elektronik kontrol kartında triyaklarda arıza olabilir. Size bunu açıklayınca karta da bakmak isteyeceksiniz ancak tehlikeli seviyede gerilim olduğu için bu çok tehlikeli. Düz kontak yaparsanız kartta bir arıza varsa yangın bile çıkarabilir.

Yabancı forumlar senin canını düşünmüyor. Tehlikeli bir işlem olduğu için işi yetkilisinin yapması gerektiğini düşünüyoruz. Sensörü iptal edip dümdüz bağlamayı da düşündüğünüz için sizi yanlış bir yola yönlendirmek istemiyoruz.

O kilitlerin yan sanayileri çok çabuk bozuluyor ve elektronik kartı da bozuyor. Orjinal kilit aldığınızı düşünüyorsanız elektronik kontrol kartında triyaklarda arıza olabilir. Size bunu açıklayınca karta da bakmak isteyeceksiniz ancak tehlikeli seviyede gerilim olduğu için bu çok tehlikeli. Düz kontak yaparsanız kartta bir arıza varsa yangın bile çıkarabilir.
Hocam sorun anakarttaysa bir tek servis çağırırım çünkü orası beni aşar ama geri kalan konuları kendim yapabilecek kapasitem olduğu için yardım istemiştim ki şu an çalışmaması bana aşırı saçma geliyor 3 kablodanda enerji geçiyor sadece doğru şekilde geçmiyor , dediğim gibi aldığım sensörde bir arıza olduğunu düşünüyorum, üzerindekinin aynısını aldım metalflex zv446 marka ve model

IMG_2224.jpeg
IMG_2223.jpeg

Sensörün satıcısından orjinal ve sıfır ürün onayı aldıktan sonra son bir kontrol için açıp baktım ve sağlam olduğuna karar verdim , daha sonra sorunun kaynağının anakartta olabileceğine karar verdim ve güzelce söktüm yumuşak bir fırça ile temizledikten sonra sanırım sorunu buldum yarın gidip bir elektronikçide bunu yaptıracağım

Kart arızalı olduğu için kapı kilidi sorunu yaşıyorsunuz.Resimde triyak patlak gözüküyor.Elektronik kart tamircisinden destek alınız lütfen.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri