12 volt ile çalışan bir araca bir ışık baglamak istiyorum

şemadan devre kurabiliyormusun. şema cizip göndersem birde programını yazsam yapıp yükleyebilirimisin?
şemadan devreyi yaparım ilkel yontemlerle tabi ama proglam yukleme ile ilgili hiç bilgim yok:) çizdiğim şekil tarzında devreleri yapabilirim ancak.. daha sonra onları tablo üstüne toplıcam ama önce bitmesi lazım:))

şema bu
mosfet 40 amperlik ama ledleri çizdiğim şekilde bağlamalısın çünkü led drop voltajı 12v da ancak 3-4 tanesini seri besler. ama bu şekilde serili cluster ile paralel bağlantıyla çok sayıda led bağlarsın.
devreyi delikli pertinaxa yapınca haber verirsen programıda yazarımsana hex atarım. yapamazsan boşa yazmayım :)

Ekli dosyalar

• forum_pwm.pdf
    33.2 KB · Görüntüleme: 16
ben bunu nası yapcam alttaki ayrı çizim nedir çok karışık geldi mosfet te bulamam herhalde:)) bu şekli elektronıkçıler kaça yapar bi fikrin varmı:)))) elektroniğe ilgi duymaya başladım gittikçe:))) demekki pwm veya pic devreleri ile yapılamayacak bişi yok:))ben sizin kadarbilgili olsam kendi adıma neler neler yapardım siz kımbilir neler yapıyosunuzdur:)))

ne kadar cok bilgi okadar cok sıkıntı emin ol. farkindalik arttikca sorunlar buyuk oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri