yaş 60 a yaklaşinca sanırım tekleme başliyor

Hocam Allah CC acil şifalar ihsan eylesin.
Benim çocukluğumda her mahallede ancak bir kaç tane kocakarı koca herif olurdu 70-80 lik filan.
Onun haricinde 50-60 kütt.
Tıpcılar ustalaşıp tamiratları iyi yapınca böyle oldu .
Bir gün bir tarafımız diğer gün başka tarafımız tırtlıyor.

Kalpciler soruyor kafadan , sigara içiyor musun ailede var mı stresli mi yaşıyorsun.
Ve yıktılarmıydı yamalı bohçaya çeviriyorlar insanı.

Doktorun araba bozulmuş , götürmüş oto sanayiye .
Motor arızası.
Usta uğraşırken bir yandan da sohbet.
Ne iş yapın abüü
Doktorum.
Bizde doktor sayılırız hangi konuda doktorsun
Kalp cerrahıyım
Ne güzel meslektaş sayılırız bende otonun kalbi ile uğraşıyorum aynı sizin gibi içini açıp yapıyorum.
Hııı demiş doktor , sıkıyorsa motor çalışıyorken açta göreyim...

Neyse hocam korkma artık çalışmazsa dıştan takma motor bilem var.
Hatta sen yabancı sayılmazsın yaparız bir kolaylık.

Şaka bir yana takma kafana bir şey.
İşin zor yanı son hesabı kolay tarafından kestirebilmek.
Rüşveti kafadan vermek lazım ihmal etme taksit bile kabul ediliyor , gerçi etmezsin biliyom , ihtarname adrese ulaşmış zaten.

Bir gün ortopedi servisindeyiz , Ömer hocam diyor , iyi ki başka dal seçmemişim , yaaa zor iş her tarafı kırık dökük geliyor perişanlık , içim dayanmıyor.
Bize gelen ya çene atıyor ya bacak.
Ya o an iş tamam ya da 5 güne ayağa kaldırıp gönderiyoruz evvel Allah...

Dediğiniz gibi Allah muhtaç da etmesin yokluk da çektirmesin.
Tekrar acil şifalar dilerim...

:)sabahı sabırsızlıkla beklıyorum M&R sonucunu alıp kadiyoloji ye vereceğım K.B.B.odiyometre sonucu vereceğim yıllardır çalıştığım donemde bir ay M&R için artı tahliller için tip fakultesıne sabah saat 6.00 da taşinmiştım resmen aynı işlemlere maruz kalacam dıye gıtmek ıstemıyordum ama eskı çamlar bardak olmuş eskıden bir ayda yapılan işlemler iki gunde bittı ustelık hangı doktora gıtsem saygıyla ılgılenerek karşılıyor eskıden boylemıydı doktora gırınce standart sorular neren ağrıyor dinleme cıhazıyla sırtını aç nefes al nefes ver emrıvakı sorular ama şimdı abi amca hıtap şeklı kullandığım ilaca varasıya öğrenıp şu ılacı kullan bu ilaci azalt kısacası benı benden daha çok seven doktorlarımız var

Geçmiş olsun hocam, forumdan uzak kaldığımdan yeni gördüm mesajınızı.

Allah şifa versin

Geçmiş olsun...umarım çabuk iyileşirsiniz..
doktorlar konusuna gelince;
eskiden gençtiniz şimdi genç değilsiniz ,muamelede ona göre..
elektrikçi eski tesisat ile yeni tesisata aynı mı yaklaşır:rolleyes:
nüfus hızla artıyor ve artması anlamsız bir şekilde teşvik ediliyor,
hastaneler kalabalık...
numuneden ultrason için 1 ay sonraya gün almıştım ,o da sabahın köründe kuyruğa girdiğim için, ancak 2. günde.. ilk gün acemi hasta olduğumdan mesai saatinin başında gittim, randevu alamamıştım..
şu dinleme cihazı da, bende sonra öğrendim, çok önemli bir cihaz, sadece kalbi ,nefesi dinlemiyorlar, tecrübeli doktorlar organların sesini dinliyorlarmış..
insana değer verilmeyen bir yerden bi cacık olmaz

sayın elek öncelıkle teşekkur ederım sizin gibi şikayetçi olan arkadaşlarım oldu sanırım bolgeye gore değişiyor eskişehirde EKG veya ULTRASON bu iki uygulamadan nefret ettım en sik yapılan operasyon hasta uzerınde acile şekerımı ölçturmeye gittim adamlar ekg tansiyon doktor muayenesı en sonunda doktora sadece şekerımı ölçturmek istedım eve gidip olçmeye zamanım yoktu kendımden şuphelendım şeker konusunda acilde ölçtureyım dedım valla utandım açıkçası ultrason dersenız okadar zor bışey değıl M&R çektırdım zaman aldı sebebı bilgilerı CD ye basıyorlar iki gün zaman verdıler M&R makınesı sanırım 24 saat durmadan çalişiyor CD basması için iki gun vermelerı çokta geç değil doktorlarda sıra beklıyenlerde teknolojıyı kullanmıyanlar halbukı hemşirelere varana kadar randevu alip oyle gelın dıyorlar doktorların kapılarında yığılmalarda bu sebepten sira kavgası hep bu yuzden telefon var internet var örnek ben internetten randevu alıyorum verılen saat en fazla 10 dk oynuyor oğlene kadar randevu alırsan randevu saatınde dakıka oynamıyor örnek 09.10 randevu saatı dakıkası dakıkasına doktor çağırıyor öğleden sonra acilden gelenlere öncelık tanınıyor o sebeple gecıkebılıyor belkıde benım şansıma beklemedım hiç dedığınız gıbıde olabılır ıddıa etmıyorum ben karşilaşmadım:)

Bana bak tekin126 ( saygı değer Süleyman abim ) öyle kaşla göz arasında teknolojiydi yok cihazdı 24 saatti diye lafı allttan alıp üstten çekip ben hastayım ayaklarına yatıp tepemin tasını attırma....

Abiysen abiliğini bil babaysan babalığını bil daha güvenle beni 2 baş 4 ayak etmeden sana hastalık mastalık ritim bozukluğu gibi cümleleri kelimeleri YASAKLIYORUM....

Allahtan acil şifa diliyorum ama öyle yapmacıktan laf olsun diye değil can-ı gönülden tüm inancımla yanlııııız elbette bedavaya değil...

Bak hazır tam işlerim yoluna girerken hastayım pastayım cazdayım diye artislik etme daha seni babamla el ele tutuşturup horon teptircem Güven de tülayın düğününde olduğu gibi elinde kamera ile bizi videoya alacak...

Sonra seni pederle ava götürcem ördek vururken oltaları da suya atmış sazan avlıyo olacaz aynı zamanda da ızgaranın birinde balık diğerinde tavuk kömürleri yelliyicez...

Bilmem anlatabildim mi Ben bu kadarını söylüyom teknolojiydi gençlerdi yok yaşım 60 a yaklaştı kıl gitti tüy geldi AN-LA-MAM hemşerim aynı zamanda da değer verdiğim elinden öptüğüm Abim..

:))) hemşerıme yakalandık sen önce mustakbel gelin adayını bul düğünde oynamakta bızım boynumuzun borcu olur :) hemde atabarı çaldırıp horon çekerız ava dersen peşin soylıyeyım gelmem gelsemde o guzelım hayvanlara silah doğrultmam mangalda tavuk olabılır ördeklere bir km den ateş ederım kaçsınlar avciyla eşit şartlar oluştursunlar ha ördek avcinin uzerıne gelecekmış o zaman yapacak bişey yok avciyla eşit şartlar avci vurursa ördeğın şansına:)) benım babam artvınde 1 numara avci şimdı yapmıyor zaten yaş 90 kusur bir sefer ava gittik çaliların içinde tavşan uykuda bende gordum babamda gordu ateş etmedı yerden bir taş aldı çalinin olduğu yere attı tavşan bizi gorunce fırladı kaçarken arkadan ateş ettı tavşan vuruldu sordum neden çalının içinde ateş etmedın tavşan av ben avcıyım şartları eşitlemek için ateş etmedım canını kurtarabılecek fırsatı verdım değerlendıremedı avantaj bana geçtı tavşan canından oldu atıp vuramıyabılırdımde ördek avıda oyledır saklanıp tuzak kurup ördek avlamak bence günah oda canlı kaçmaya canını kurtarmaya şans verılmelı eskıden yaban keçi avi serbesttı babamla yıne avdayız 15 tane yaban keçisi suru önumuzden geçıp gıttı babam içlerınden hangısıne ateş etse %99 vuracak pozisyonda ben yanında ateş etsem saygısızlık ama çildırıyorum:) içimden kızıyorum hayvanlar bastı gıttıler ormanda kayboldular baba neden ateş etmedın dedığımde kulağıma kupe olacak kelımeyı soyledı o hayvanların hepsı dişi veya gelecekte soylarını artıracak hayvanlardı onun için ateş etmedım avcilik boyle olmalı yaban keçilerı hareketlı hayvanlar gebe olanı dahı ayırmak biz acemı avcilar için çok zor usta avci bılır ama

yakalandın tabi hemşerine :D hem de ehliyet yok src yok ruhsat yok vize geçmiş bu ne hal ya delikanlıyı bozar bu haller :D

Av konusunda söylediklerini uygulama fırsatım olmasa da aynen katılıyorum sorun problem yok ;)

Gelelim müstakbel gelin adayına dedik süleyman abi şu resimdeki kızın aklını çel bağlamayı çek ama yok yeğen küçük yok okuyo babası karşı çıkar bi işimizi görmedin :D nasip değilmiş ama ben sana şu kadarını söyliyim paraları boşa harcama biriktir düğünde fazla uzun sürmez hadi dediğimde bu forumdaki arkadaşları değerli ustalarımızı da olduğu gibi seni de görmessem sonra papaz oluruz bak :D

Sonra hastayım işim vardı çişim vardı anlamam o yüksel yamuğunu da davet edicem insanlık görsün kerata :D

Hadi kal sağlıcakla Allaha emanet ol Allah acil şifalar versin inşallah ama unutma Allah vermesin ama kanseri bile yenen tek şey ondan korkmadan ona karşı moralini bozmadan yılmadan mücadele edip yıkılmamaktır abim...moral moral moral başka bişiy değil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri