Yıldız üçgen yol verme

Ben dahlenderi hallettim benim sorum normal ücgen bi motor icin
Yıldız bağlantı için ZXY , üçgen bağlantı için UZ , VX , WY ya kontaktör ya da mekanik köprü marifeti ile köprulenir. Herhalde elektrikçi değilsiniz. Fazla bu işlerle iştigal etmeyin. Tehlikeli olabilir .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ustam sizi tekrar rahatsiz edicem kusura bakmayın sizin soylediginiz gibi bagladigmda motor calisti ama kafama takilan bisey var
Simdi yildiz ucgen semalarda kontaktor veya motor klemensinde yer degisimi yapiliyor neden?
Benim bagladigim motorun klemensi
W2 U2 V2
U1 V1 W1 Seklinde ve bu klemense sirasiyla ve karsilikli sekilde fazlari bagladigim zaman calisiyor kontaktorde vs de yer degisimi yok bu degisim neden yapiliyor motor klemensi farkli oldugu zamanmi

faz sırası bilinmeden yapılan bağlantılarda motor mili istenen yönde dönmeyebilir. böyle bi durumda tercihe bağlı olarak motor klemensi, pano klemensleri, kontaktör klemenslerinden veya motor koruma şalteri üzerinden iki fazın yeri değiştirilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri