Yıldız üçgen yol verme

Merhaba ustalar bi sorum olucak
Yildiz ucgen yol vermede
Motor klemensleri su sekildeyken
U1 V1 W1
U2 V2 W2
SIMDI SIRASIYLA R S T FAZINI U1 V1 W1 E BAGLIYORUZ
TAM KARSISINA DA AYNI SEKIL RST FAZINI SIRASIYLA U2 V2 W2 BAGLIYORUZ
YILDIZDA U2 V2 W2 KISA DEVRE OLUP KARSI KISIMDAKİ U1 V1 W1 DAN R S T FAZİ GELIYOR VE MOTOR YILDIZ CALISIYOR
AMA UCCGENDE TAKILDIGIM BI KONU VAR
BURDAKI MANTIKTA MOTOR ICINDEKI BOBINLER
U1 ILE W2
V1 ILE U2
W1 ILE V2
SEKLINDE OLDUGUNDA
U1-R FAZİ W2-T FAZİ
V1-S FAZİ U2- T FAZİ
W1-T FAZİ V2- S FAZİ
her bobine uyulanan voltaj 380 olup motor ücgen calismazmi
Neden güc devresinde veya motor klemensinde degisiklik yapilyor sacmalamıs olabilirim kafam allak bullak yardımcı olup aciklayabilecek biri varmı 😁

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba ustalar bi sorum olucak
Yildiz ucgen yol vermede
Motor klemensleri su sekildeyken
U1 V1 W1 W2 U2 V2
U2 V2 W2 U1 V1 W1

SIMDI SIRASIYLA R S T FAZINI U1 V1 W1 E BAGLIYORUZ
TAM KARSISINA DA AYNI SEKIL RST FAZINI SIRASIYLA U2 V2 W2 BAGLIYORUZ
YILDIZDA U2 V2 W2 KISA DEVRE OLUP KARSI KISIMDAKİ U1 V1 W1 DAN R S T FAZİ GELIYOR VE MOTOR YILDIZ CALISIYOR
AMA UCCGENDE TAKILDIGIM BI KONU VAR
BURDAKI MANTIKTA MOTOR ICINDEKI BOBINLER
U1 ILE W2
V1 ILE U2
W1 ILE V2
SEKLINDE OLDUGUNDA
U1-R FAZİ W2-T FAZİ U1-R W2-R
V1-S FAZİ U2- T FAZİ V1-S U2-S
W1-T FAZİ V2- S FAZİ W1-T V2-T

her bobine uyulanan voltaj 380 olup motor ücgen calismazmi
Neden güc devresinde veya motor klemensinde degisiklik yapilyor sacmalamıs olabilirim kafam allak bullak yardımcı olup aciklayabilecek biri varmı 😁

alıntıladığım mesajın üzerinde bağırarak kırmızı renkle düzeltmeler yaptım. lütfen sakin kafayla oku, anla, değerlendir ve bi ömür boyu mutlu ol.

alıntıladığım mesajın üzerinde bağırarak kırmızı renkle düzeltmeler yaptım. lütfen sakin kafayla oku, anla, değerlendir ve bi ömür boyu mutlu ol.
W2 U2 V2
U1 V1 W1 OLDUGUNDA

U1 ILE U2 BIR BOBIN
V1 ILE V2 BIR BOBIN
W1 ILE W2 BIR BOBIN
ŞEKLİNDE OLUYOR DEMI
Benim kafama takilan motorun bobinlerini ölçüp bulduktan sonra her bobine 2 farkli fazmi ayni fazmi gelmesi gerekiyor

Ucgen baglantı yapılıyorsa, her bir bobine, 2 ayrı faz gelir.

Ustam sizi tekrar rahatsiz edicem kusura bakmayın sizin soylediginiz gibi bagladigmda motor calisti ama kafama takilan bisey var
Simdi yildiz ucgen semalarda kontaktor veya motor klemensinde yer degisimi yapiliyor neden?
Benim bagladigim motorun klemensi
W2 U2 V2
U1 V1 W1 Seklinde ve bu klemense sirasiyla ve karsilikli sekilde fazlari bagladigim zaman calisiyor kontaktorde vs de yer degisimi yok bu degisim neden yapiliyor motor klemensi farkli oldugu zamanmi

Ustam sizi tekrar rahatsiz edicem kusura bakmayın sizin soylediginiz gibi bagladigmda motor calisti ama kafama takilan bisey var
Simdi yildiz ucgen semalarda kontaktor veya motor klemensinde yer degisimi yapiliyor neden?
Benim bagladigim motorun klemensi
W2 U2 V2
U1 V1 W1 Seklinde ve bu klemense sirasiyla ve karsilikli sekilde fazlari bagladigim zaman calisiyor kontaktorde vs de yer degisimi yok bu degisim neden yapiliyor motor klemensi farkli oldugu zamanmi
Yıldız üçgen bağlanan motorlarda sargı uçları U V W Z X Y dir . O konunun dahlender motorla alakası yok .

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri